Bu videodaki flux degilmi

zodehala

Üye
ne oldugunu bilmedigim icin video linki atma geregi duydum ben boyle bi flux gormedim bu nedir

https://vm.tiktok.com/ZM6y27dqs/

Sıcaklık Lityum iyon piller başta olmak üzere pillerin düşmanıdır.

Bu tür lehimleme esnasında pil kimyası aşırı ısınıyor ve zarar görüyor. Hali ile de ömrü kısa oluyor.

Punta kaynak kullanılmasının bir numaralı sebebi pratik olması değil kaynak ısısının pile zarar vermemesidir.

Bakır kapları kalaylarken kalayın yapışması ve bakır yüzeyi kir, pas ve yağdan arındırmak/temizlemek için sanayi adı kostik denen sodyum hidroksit kullanılır. Isıtılan yüzeye kalayın iyi yapışması için uygulanırken ayrıca toz nişadir serpilir. Dolaysıyla bu malzeme nişadir olabilir? Pil için ben de tavsiye etmek, gerçekten aşırı ısınmaya sebep olur.

Bu tip pratiklik içeren videolar genelde yanıltıcı ve herşeyi aşırı kolaymış gibi gösteren kandırmacalar dolu oluyor. Konu pil ise kesinlikle punta kaynak öneriyor bütün işbilir kişi ve kaynaklar.

Orada kullanılan malzeme muhtemelen asit türevi bir malzeme.
Tüm fluxler de asitsel özellik vardır çünkü lehim yaparken metal üzerinde oxsit i temizleyip lehimin yapışmasını sağlar her metal için farklı tip asit kullanman gerek.oyuzden çeşitli flux tipleri var ben aleminyum flux u almak istemiştim pahalı diye anlamamıştım.lehimin de o metali lehimlemeye uygun olmasi gerekir

Bu tip lehim yapamaya mecbur
kalınırsa arax flux kullanılmalıdır.
Zor ve/veya yüksek sıcaklık isteyen
yerlerde kolaylık sağlamaktadır.
Vücuda teması ve buharının solunması
zararlı olabilir.

Bu tip lehim yapamaya mecbur
kalınırsa arax flux kullanılmalıdır.
Zor ve/veya yüksek sıcaklık isteyen
yerlerde kolaylık sağlamaktadır.
Vücuda teması ve buharının solunması
zararlı olabilir.