Bu Trafolarda Sorun Varmı?(Fotoğraf)

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar.
Nette araştırırken testler buldum trafolar için, bu testlere ek olarak önerebileceğiniz farklı test varmı?

- Sargı çevirme oranı
- Primer sargı dirençleri
- Sekonder sargı dirençleri
- İzolasyon testi
- Yağ Dielektrik testi
- kesici izolasyon ve açma kapama testi
- Akım ve gerilim trafosu izolasyon testi
- Enerji nakil hatı izolasyon testi
- Topraklama testi
- Trafo Yağ değişimi veya mevcut yağın sepere edilmesi
- Conta değişimleri
- Buchholz, kontaklı termometre, AG., OG. buşing değişimleri
- Trafo ve hücre temizlikleri

Birde arkadaşlar sizlerin çalıştığı, şehirler arası çalışabilen teklif alabileceğim firmalar önerebilirmisiniz ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
doble yani kayıp açısının ölçümü testi trafo, izolasyon ve yağı hakkında önemli bilgiler verir. şiddetle tavsiye ediyorum

Aşağıda fotoğraflarını verdiğim trafolarda yağ sırdırması gibi bir anormallik gördüm. Bu çok ciddi bir sorunmu yoksa zamanla olur silmekle geçer mühim değil diyebilirmiyiz? Trafolar 9 yıla yakın bir süredir çalışıyor ve hiç Bakım görmemiş vaziyetteler.
Arkadaşım önce trafonda hiç bir sorun gözükmüyor Sadece bir tavuk eksik Trafo odasında. ALINMA LÜTFEN hep şunu derim çok zengin bir ülke değiliz. Bu trafoyu bakıma alıcam maddi durum yoksa hiç olmazsa sene bir enerjisini kessen Bir hortum çekip yıkasanda olurdu.
Sevgili arkadaşım:
1) trafon montajı yapılırken soltarafa düşük kotta monte edilmiş.
SEnden ricam bakımını yaptırısan bir su terazisi al Birde kiriko ile tekerlerin olduğu yerde tarfoyu yükselt. Sol tarafı
2) Gerçekten korkulacak bişey yok resimde görüldüğü kadar Kirlilik harici. Trafon hermetik trafoya benziyor. Böle sorunlar olabilir Hermetikte. Rezerv tantklıdada olur ama bu kadar kısa sürede değil. ) 9 yıl gibi.

Sevgili DinTOR arkadaşım özelden yazamadım mail adresim kayıtlı mesaj atarsan yardımcı olabilirim (Trafo ve ekipmanları bakımı ve testi ile ilgili.)
Saygılar...

bu trafonun üst kapak topraklaması yapılmamış :D ve hermetrik hiç degil......

gördüğüm kadarıyla damlama şeklinde bir sızıntı yok ,terleme denebilecek lekeler mevcut ,sızdırmazlık contasında problem olsa damlama şeklinde sızıntı olurdu

siz yinede kaçak bölgelerini takibe alın.En kısa zamanda enerjisiz bırakıp bi temizlik yapın
tamam test yaptırmayı akıl edememişler yada masraftan kaçılmış ama temizlik yaptırın

yağ numunesi alıp test yaptırmakta fayda var

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri