Bu ne olaki?

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Az önce bir apartmanın girişinde gördüm. Sertifika filan diyore! Nedir nedeğildir bilgisi olan varmı?

Ekli dosyalar

• IMG_20220504_225308.jpg
    IMG_20220504_225308.jpg
    249.7 KB · Görüntüleme: 29
Yapılacak deniyordu. Uygulama başlamış demekki...

Yaptırımını ben de bilmiyorum, araştırmadım ama zorunlu olunca bizim binaya da aldık. Perfomans ve Emisyon D çıktı. Mantolama yok. 2001 de ilk yapı yönetmeliğine göre çift tuğla arası 2-3 cm beyaz köpük döşenmiş.

Apartmanın emisyonu yüksekse bişey mi olacak? Ben hiç bişey anlamadım

Kime ne faydası olacak
Evet, ilk çıktığında emisyonu düşük olanlar ile yüksek olanlar arasında bir fark vardı ama geçmiş zaman, hatırlamıyorum.

Sanki vergilerde bir fark vardı ama emin değilim...

Bunu buldum:
https://sehatek.com.tr/blog/enerji-kimlik-belgesi-ne-ise-yarar/

ve bunu
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/webmenu4379-pdf.88569/

Ekli dosyalar

• webmenu4379.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 0
Yapılacak deniyordu. Uygulama başlamış demekki...
Ocak 2020'den beri..
Apartmanın emisyonu yüksekse bişey mi olacak? Ben hiç bişey anlamadım

Kime ne faydası olacak
Pratikte pek bir yararı yok. Hiç bir bina C kategorisinin altında olamayacak. Belge 10 yil geçerli. Belgesiz binada kiralama, satin alma, iskan musadesi alma olamiyor.
Bir ara enerji tasarrufu icin binalarda mantolama yapılması zorunluluğu getirilmesi için calismalar yapılıyordu. Banka kredileri ile desteklenecekti. Sonradan konu uyumaya bırakıldı. Ona alt yapı hazirlamakla ilgili olması kuvvetle muhtemel.

sorma öde geçlerden biri daha, stcv yüzünden denizciliği bıraktım. denizde hayatta kalma ve bir yığın ıvır zıvır. avrupa birliğinde var ama uluslar aradenizlerde çalışıyorsan alıyorsun. güzel ülkemde küçük balıkçıdan herkese zorunlu. lan küçük balıkçı zaten uluslararası sulara çıkmıyor ki. daha böyle bilmem kaç tane sertifika var. git öde parasını al, ne kurs var nede bir b*k.

Para toplama haline gelmiş.

Düşünüyorum bazen özel ekip kurdular ne yapalım ne edelim parayi nasıl alırız düşünüp günden yaratalim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri