Bu görüntü ne anlama geliyor.

Hsnslmz113

Üye
Herkese merhaba. Bugün akşam onvo127 ekran smart led tv izleme sırasında aniden kendiliğinden kapandı ve açıldığında aşağıdaki görsel ekrana geldi bir süre bekledim daha sonra fişi çekip yeniden taktığımızda düzeldi.

Not: tv yi alalı henüz 8 ay oldu. Bu süreçte oldukça iyi olan bu tv 1 ay önceki merkez den gelen güncellemeden sonra tv de tamamen donmalar kasmalar oldu. Yetkili bayii ve servise ilettim son güncellemenizden sonra tv de bir takım yenilikşer yapalım derken tv nin yavaşlamasına donmasına sebep verdiniz diye dönen dahi olmadı maillerime

Bu görsel nedir neyin habercisi bu ?

Ekli dosyalar

• 20230610_234925.jpg
    20230610_234925.jpg
    226.6 KB · Görüntüleme: 38
Güncellemede birşeyleri yanlış yapmışlar demek ki. Ben stabil çalışan hiçbir ürünün güncellemesini kolay kolay yapmam. Yapacaksamda stabil olduğuna emin olduğum sürüme geçerim. Mesela Apple ın güncellemelerle telefonları yavaşlattığı ortaya çıkmış baya bir tepki almıştı bir dönem. Yazılımı geri döndürme şansınız yoı mu?

Güncellemede birşeyleri yanlış yapmışlar demek ki. Ben stabil çalışan hiçbir ürünün güncellemesini kolay kolay yapmam. Yapacaksamda stabil olduğuna emin olduğum sürüme geçerim. Mesela Apple ın güncellemelerle telefonları yavaşlattığı ortaya çıkmış baya bir tepki almıştı bir dönem. Yazılımı geri döndürme şansınız yoı mu?
Sanırım fabrika ayarlarına dönerek güncel yazılımdan kurtulabilirim. Tabi emin değilim. Güzelim cihaz kağnı arabası gibi açılmak bilmiyor açılıyor donuyor. Bir uygulamaya giriyoruz kafasına göre atıyor.

Şikayet var sitesine baktım da firmayla ilgili çok şikayet var. Siz garantisi varken biran önce servise gönderin bence.Fabrika ayarına dönmek yazılımı eski haline getirmez.
Hayırdır neden kızdın @confickerbelasi yanlış birşey mi söyledik?

Onvo 127 ekran smart led tv

zzz.png

Geçmiş olsun. .
Güzelim cihaz değil emsali göre daha ucuz sayılır ve çok şikayet alan cihaz .

*********************************************************************************

Benzer ( konu aynı olabilirmi ? ) sayılır tv görüntüsü ( panel fotosu altta )

https://tavsiyeforumu.com/konu/onvo-ov50f900-tv-ekran-sorunu-icin-lutfen-yardim.17403/

8 May 2023
Merhaba.
Yaklaşık 6 ay önce Onvonun Ov50f900 model Televizyonunu aldım.

Not: Bu ekran arızası her zaman olmuyor.
Geceden sabaha standby modunda bekleyip kumanda ile açtığımda ekran direkt bu hal alıyor.
Sonra fişi çıkartıp tekrar takınca veya bir kaç kez aç kapa yapınca düzeliyor.

IMG_20230328_151910_HDR.jpg

Son düzenleme:
yanlış bilgi verdin herzaman en güncel cihaz en verimlidir...
Yanlış olan tarafı nedir? Yazılımda bazı hataları giderelim derken başka hatalara sebep olabiliyorlar. Hatalar giderile giderile sonunda kararlı bir sürüm ortaya çıkıyor. O hatalar giderilene kadar arada kobay olmak isteyenler her gelen sürümü yükleyebilir tabiki.
Her güncel yazılım en verimli yazılım demek değildir. Apple örneğini verdim. Adamlar performans için bir sürü para döküp aldığınız cihazı size sormadan yavaşlatarak daha verimli hale getiriyorlar. Yani her zaman en güncel cihaz en verimlisi demek değildir.
Buyurun: https://webrazzi.com/2020/11/19/apple-skandal-icin-113-milyon-dolar-odemeyi-kabul-etti/

Son düzenleme:
Yazılım yükseltmesi yapılan tüm sistemler pc telefon tv v.s. fabrika ayarlarına dondurulunce eski yazılıma dönmez. Yüklü olan yazılımın ilk kurulduğu haline döner.

Yazılım yükseltmeye upgrade deniyor. Yazılımı eskisi ile değiştirmeye downgrade deniyor. Malesef yukseltilen cihazlar bazen manual eski yazılıma döndürmek mümkün olmuyor yada özel yükleme programları yada içindeki işlemci flaş ne varsa onu dışarıda programlama gerekiyor.

Sizin durumda yükleme esnasında bir sorun oldu ise aynı yeni son güncel yazılımı yeniden yüklemek çözüm olabilir.

Yada servisten destek almak gerekecek.

Geçmiş olsun

Yanlış olan tarafı nedir? Yazılımda bazı hataları giderelim derken başka hatalara sebep olabiliyorlar. Hatalar giderile giderile sonunda kararlı bir sürüm ortaya çıkıyor. O hatalar giderilene kadar arada kobay olmak isteyenler her gelen sürümü yükleyebilir tabiki.
Her güncel yazılım en verimli yazılım demek değildir. Apple örneğini verdim. Adamlar performans için bir sürü para döküp aldığınız cihazı size sormadan yavaşlatarak daha verimli hale getiriyorlar. Yani her zaman en güncel cihaz en verimlisi demek değildir.
Buyurun: https://webrazzi.com/2020/11/19/apple-skandal-icin-113-milyon-dolar-odemeyi-kabul-etti/
cahil cahil güncelleme karşıtı olma aynı şekilde aşı karşıtı cahillerde peydah oldular sorun olursa yeniden güncelle.

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,613
Son üye
lider0057

Yeni konular

Geri