brülör hakkında

yakıtı püskürten pompa ile onu çeviren motor arasınadki mil kaplinden sıyrılmıştır. soğuk zamanlarda yakıtın viskozitesi yükseldiğinden dolayı mil zorlanmadan sıyrılıyor. bnzer bi sorun bizdede oldu. mil tam dönmeyince yakıtı basınçlı püskürtmüyor. bu parçaların değiştirilmesi gerekebilir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaslar dahaca yeniyim ve konu acmayı bilmedigim için buraya yazıyorum bende özel bi şirkette kalörüferci olarak çalışıyorum bürülörümüz alorko marka fuil oil ile çalışıyor ve şu problemimiz var normal devrede çalışırken birden arızaya geçiyor ve biz müdahele etmeden arızadan tekrar kendi cıkıp devreye giriyor normalde arızadan bizim cıkartmamız gerikiyor ve bi anlam veremedik vede sebebini bulamadık bir türlü beyinde bir problem yok degiştirdik gene aynı yaklaşık olarak 5 dakika kadar çalışıyor ve devreden çıkıyor arızaya geçiyor ve arızadan çıkıp tekrar devreye giriyor bu bazen 15 dakika kadar sürüyor çalışması bazende hiç problem yapmadan devam ediyor yanmaya pot tankının ve ön ısıtıcının degerleri normal kesik ısıtıcı plakada yok gözde normal görevini yapıyor alt limit ve üst limit termostatlarıda normal görevini yapıyor pompada basıncıda normal filitreleri temiz elektrotlar normal çalısıyor bürülörün ilk çalışması gayet normal ama birden buproblem oluyor yanlızca selonoild valf kaldı bakmadıgım acaba selonoil valf kacırıp bürülörü devreden cıkartabilirmi ama şuda var valf kaçırıp devreden çıksa kazan arızaya geçiyor buraya kadar normal ama arızadan kendisi cıkıp tekrar devreye giriyor anormal olan durum bu eger bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler

arkadaş dikkat etmen gereken1-motor devreye girdigindde direk basın 21 cıkıp kalıyormu
eger cıkıp kalıyorsa direk ventili degiştir gec
2- yok 18 bar olup ventil actıgında 21 cıkıyorsa ventil saglam ya mem hamini yada yapin piston gurubu ile alakalı bir sıkıntın var demektir
3- son ve zor ihtimak ama fuze diye tabir edilen guruba gelen 3 hattan donus hattı tıkanmıs olabilir bu nedenle basınc artabilir.KOLAY GELSİN.....

arkadaşlarında dedigi gibi arızan piston pim ve yay ama piyasada çok fazla yan sanayi piston çeşidi var bunları kullanmış isen sonuç alamazsın orjinal piston kullanır isen sorunun çözülecegini düşünüyorum

arkadaşlarında dedigi gibi sorun piston pim ve yaydan kaynaklanıyor bumları orjinalleri ile degişirsen sorunun çözülecegini düşünüyorum piyasada çok fazla bunların yan sanayisi var onlardan takmış isen sorunu çözemeye bilirsin

arkadaslar dahaca yeniyim ve konu acmayı bilmedigim için buraya yazıyorum bende özel bi şirkette kalörüferci olarak çalışıyorum bürülörümüz alorko marka fuil oil ile çalışıyor ve şu problemimiz var normal devrede çalışırken birden arızaya geçiyor ve biz müdahele etmeden arızadan tekrar kendi cıkıp devreye giriyor normalde arızadan bizim cıkartmamız gerikiyor ve bi anlam veremedik vede sebebini bulamadık bir türlü beyinde bir problem yok degiştirdik gene aynı yaklaşık olarak 5 dakika kadar çalışıyor ve devreden çıkıyor arızaya geçiyor ve arızadan çıkıp tekrar devreye giriyor bu bazen 15 dakika kadar sürüyor çalışması bazende hiç problem yapmadan devam ediyor yanmaya pot tankının ve ön ısıtıcının degerleri normal kesik ısıtıcı plakada yok gözde normal görevini yapıyor alt limit ve üst limit termostatlarıda normal görevini yapıyor pompada basıncıda normal filitreleri temiz elektrotlar normal çalısıyor bürülörün ilk çalışması gayet normal ama birden buproblem oluyor yanlızca selonoild valf kaldı bakmadıgım acaba selonoil valf kacırıp bürülörü devreden cıkartabilirmi ama şuda var valf kaçırıp devreden çıksa kazan arızaya geçiyor buraya kadar normal ama arızadan kendisi cıkıp tekrar devreye giriyor anormal olan durum bu eger bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler

cihaz arızaya geçince beynin üzerindeki kırmızı ışık yanıyormu? ki yanması lazım resetlemeden kesinlikle çalışmaz. sizin arıza dediginiz kazan termostat yapmış olmasın tekrardan ısı düştügünde cihaz çalışmaya başlıyor.Arızaya geçen hiç bir beyin resetlemeden kurulmaz illa resetlemeniz gerekir.

Antalyalım merhaba
Söylediğiniz arızada akıtma 1. memedense tamamen burun parçası dediğimiz yaylı parçadan kaynaklanıyor eğer 2. memedense selonoid valf kapatmıyordur.
Unutmayın ki 1. memenin valfi normalde açık 2. memeninki de normalde kapalıdır.
Kolay gelsin

Normalde acik nedemek gerilim altindami kapali

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

1,meme 1 kademe 2 meme 2 kademe degilmi...

Aynen arizaya gectiyse resetlemefen calismaz

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri