Bosh Buhar kazanlı ütü çok acil yardım patron bekliyo :D

ekocem

Üye
meraba ustalar bosh buhar kazanlı ütü var ütünün valfinde 3 hortum bağlı ütüye buhar gitmiyor ama onun yanındaki hortum normalde dışarıya hava atmak için ordan su ve buhar veriyor hemde yogun bir şekilde ne yapmam lazım

Vaktiyle bende buhar kazanlı bir ütü sökmüştüm aynı sebepten ötürü. Ütünün anahtarınını borusunu valf bobinini herşeyi kontrol ettim en son anladımki buharı açıp kapatan valf açma işlemi yapmadığı için ütüye kazandan buhar gelmiyordu. Geçen seneydi galiba onca yer dolaştım o valften bulamadım muadil gibi ürünler satmaya çalışanlar oldu ama onlarda 150 250 arasındaki rakamlardan bahsediyorlardu bende kızdım ütüyü hurdaya ayırdıydım.

Vaktiyle bende buhar kazanlı bir ütü sökmüştüm aynı sebepten ötürü. Ütünün anahtarınını borusunu valf bobinini herşeyi kontrol ettim en son anladımki buharı açıp kapatan valf açma işlemi yapmadığı için ütüye kazandan buhar gelmiyordu. Geçen seneydi galiba onca yer dolaştım o valften bulamadım muadil gibi ürünler satmaya çalışanlar oldu ama onlarda 150 250 arasındaki rakamlardan bahsediyorlardu bende kızdım ütüyü hurdaya ayırdıydım.

hocam valfe dışardan 220 verdim tak tak edio sonra ütüyü çalıştırdım baktım devrenden valfe 220 gelmio çok ilginç

Valfe ütünün üzerindeki buhar butonuna basınca eneji geliyor olmalı ki enerji gelince valf açılıp kazandaki buharı ütüye versin. Bi incele butondan enerji gelmiyorsa işin kolay kabloda kopukluk buton arızası olabilir. Ama butona basınca valfe enerji geliyorda buhar geçişi olmuyorsa hiç uğraşma derim ben zamanında uğraştım sonuç alamadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri