Boschksu40621

2003 YILIN DA ALDIĞIM DOLABIM BİR AYDIR Düzgün çalışmıyor üst kısım (derin dondurucu bölüm)düzgün çalışıyor alt soğutmuyor lütfen yardım bekliyorum. üst çalışırken aşağıya soğuk hava gelmiyor klape kapalı klapeye harici elektrik verdim açılıp kapanıyor Derin dondurucu kısmındaki bloklama rezistansının biri 276 ohm diğeri 760 ohm civarında ölçülüyor Defrös sensörü fanın takılı olduğu terminaldeki 6.26 ohm ölçtüm termal sigorta [bloklama rezistansının yanında olan] ohm durumunda bir buzer durumunda ötüyor kısa devre gibi [sağlammı demek] anlamadım neler yapabilirim yardımlarınız için teşekkürler Ankara da ikamet ediyorum değiştirmek istediğim parçaları nereden temin edebilirim

sökmüşsünüz hareketli klapede donma, buz bloke eden bir şey, kenara sürtme vb olmadığını görmüşsünüz, rezistanslar ölçüm değerleri düzgün veriyor, buzlanma söz konusu değil,
üst bölüm soğutması da yeterli diye düşünüyorum.

klape ye komut gitmiyor anlaşılan.
kontrol devresi ya da alt tarafın termostadı arızalı gibi gözüküyor.
alt bölüm termostadına yoğunlaşabilirsiniz bence. Klasik modellerde alt bölüm sıcaklığını ayarladığınız çevirmeli yerin hemen arkasında olduğunu tahmin ediyorum.

bu modelde üst tarafın soğukluğu -12 dereceye gelmeden fan çalışıp klape açmıyor..üst tarafın soğıukluğunu ölçün eğer -18 e geldiği halde alt taraf soğutmuyorsa fan,klape,kapı butonu,anakart bunlardan birisi arızalıdır..

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri