Bosch slinceplus bulaşık makinesi yıkama yapıyor suyu ıstmıyor rezistans sağlam

bosch slinceplus bulaşık makinesi yıkama yapıyor suyu ıstmıyor rezistans sağlam E10 hatası veriyor karttaki ısıtma rolesine harici voltaj verince role çalışıyor acaba roleyi süren eleman mı arızalı hangi parça değişmesi gerekir yardımcı olabılırmısniz arkadaşlar. birde bunun testi internetde yok çevirmeli proram bilen vermı selamlar

Ekli dosyalar

• bosch model seri.jpeg
    bosch model seri.jpeg
    61 KB · Görüntüleme: 15
  • bocsh slince plus bulaşık mak kart.jpeg
    bocsh slince plus bulaşık mak kart.jpeg
    155.3 KB · Görüntüleme: 22
  • WhatsApp Image 2023-09-17 at 11.02.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-17 at 11.02.30.jpeg
    183 KB · Görüntüleme: 16
  • WhatsApp Image 2023-09-17 at 11.02.31.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-17 at 11.02.31.jpeg
    161.6 KB · Görüntüleme: 13
bosch slinceplus bulaşık makinesi yıkama yapıyor suyu ıstmıyor rezistans sağlam E10 hatası veriyor karttaki ısıtma rolesine harici voltaj verince role çalışıyor acaba roleyi süren eleman mı arızalı hangi parça değişmesi gerekir yardımcı olabılırmısniz arkadaşlar. birde bunun testi internetde yok çevirmeli proram bilen vermı selamlar
Kart üzerindeki rölelere kart üzerinde iken bobin üzerinden harici voltaj beslemesi yapmak pek tavsiye edilen bir işlem değil . Ters besleme ile başka elemanlara zarar verme ihtimali olduğu söyleniyor . İlk önce kart üzerindeki mikroişlemci etrafındaki kondansatörleri bir kısa devre kontrolü yapsanız iyi olur .

ld50ern.jpg

Buradaki triyaklardan birisi ısıtma rölesini tetikliyor.Lütfen ölç.

Kart üzerindeki rölelere kart üzerinde iken bobin üzerinden harici voltaj beslemesi yapmak pek tavsiye edilen bir işlem değil . Ters besleme ile başka elemanlara zarar verme ihtimali olduğu söyleniyor . İlk önce kart üzerindeki mikroişlemci etrafındaki kondansatörleri bir kısa devre kontrolü yapsanız iyi olur

Ekli dosyayı görüntüle 101292

Buradaki triyaklardan birisi ısıtma rölesini tetikliyor.Lütfen ölç.
ölçtüm sağlam lak,n tam detaylı birdahan kontrol edeyim teşekür ederim
Kart üzerindeki rölelere kart üzerinde iken bobin üzerinden harici voltaj beslemesi yapmak pek tavsiye edilen bir işlem değil . Ters besleme ile başka elemanlara zarar verme ihtimali olduğu söyleniyor . İlk önce kart üzerindeki mikroişlemci etrafındaki kondansatörleri bir kısa devre kontrolü yapsanız iyi olur .
kısa devre kontolü yaptım sağlam bir arkadaş ısıtıcı topraklamasını iptal et dedi ama ben topraksız prizde denedim zaten

ölçtüm sağlam lak,n tam detaylı birdahan kontrol edeyim teşekür ederim

kısa devre kontolü yaptım sağlam bir arkadaş ısıtıcı topraklamasını iptal et dedi ama ben topraksız prizde denedim zaten
Seri lamba ile elektrik vererek kontrol etmişsinizdir herhalde . Normal voltajlar çıkıyor mu ?

Isiticinin çalışması için bazı şartların sağlanıyor olması lazim.

Belki sizin cihazin sicaklik sensoru arızalı sicakligi okuyamaz ise tabiki rezistansi sürmez ve uyarı verecektir.

Burada E10 hatasından bahsettiniz hatanın açılımına baktınız mı?

Isiticinin çalışması için bazı şartların sağlanıyor olması lazim.

Belki sizin cihazin sicaklik sensoru arızalı sicakligi okuyamaz ise tabiki rezistansi sürmez ve uyarı verecektir.

Burada E10 hatasından bahsettiniz hatanın açılımına baktınız mı?
Bu durumda triyak A1 ya da A2 ucunda enerji olup sadece gate sinyali bekliyor olması gerekmez mi serkan . Yanlış mı düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri