bosch no frost ksu 3920 ne buzdolabı alt kat sogutmuyor

arda_31

Üye
bosch buzdolabım 600 gazlıydı simdi motor degişti 134e döndü fakat alt kat sogutmuyor resistanslar saglam yalnız buzluk içine derece koydum -22 de dolap dinlenmeye geciyor fakat üst panelde ışık sürekli 10 derece alt katta 7 gün sonra soğutmuyor buzla tıkanıyor resistanslar sağlam yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
bosch buzdolabım 600 gazlıydı simdi motor degişti 134e döndü fakat alt kat sogutmuyor resistanslar saglam yalnız buzluk içine derece koydum -22 de dolap dinlenmeye geciyor fakat üst panelde ışık sürekli 10 derece alt katta 7 gün sonra soğutmuyor buzla tıkanıyor resistanslar sağlam yardımcı olursanız sevinirim
su tahliye kanalını kontrol edin tıkalı olabilir.bunu yapmak için önce buzu tamamen eritin.

su tahliye hortumu temiz sensörlerini kare kartı komple değişti ısıtıcılarda sağlam ama ısıtıcı devreye girmiyor... başka bir sebebi olabilirmi ?

S.a arkadaşlar bizim buzdolabı da soğutmuyor, gösterge de -2 idi , -4 oldu daha da soğumuyor. Motoruna dokundum çok sıcak. Kapak açık vaziyetteyken kapı anahtarına basılı tuttugumda fan sesi geliyor. Adana gibi yerde 10 saat civarı kapalı bıraktık içini boşaltıp, arkadaki haznede su birikmedi. Ne yapmam lazım ?

Ekli dosyalar

• IMG_20180826_141343.jpg
    IMG_20180826_141343.jpg
    274.8 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20180826_141452.jpg
    IMG_20180826_141452.jpg
    161.6 KB · Görüntüleme: 78
10 saat çalışmadıysa tahliye borusu buzluysa bile erimiştir. Buzluktaki kanallardan azar azar su dökünce motorun üstündeki tasa akması lazım. Akmıyorsa borunun içini kılavuz veya uygun kablo vs ile açmanız gerekli. Buzluğun arka tarafındaki plastik kapağı çakartıp kondanser peteğinin altında su tahliye deliğinin girişini görebilirsiniz.
1535293972503.jpeg

buzlanma.jpg
buzlanma.jpg

Hocam böyle olmuş söktüm valla buzdolabını hayatımda ilk defa, su doktüm çözdüm buzunu , sonra taktım fişini çok şükür soğutuyor galiba.

kapı butonunu kontrol edin fanı sağlıklı çalıştırmıyor olabilir sağlam ise defrost sensörü ve sigorta değişimi gerekli .

Hocam dolapta etler ve gıdalar bozulacaktı , evdekiler gidip arçelik 720 litre buzdolabı aldı. Yanından geçerken yaydığı ısı hissediliyor. Bu eksi buzdolabı yaptırılıp diğer odaya konulacak. Buzdolabı 48 saat fişi çekili kalmıştı, sonra tekrar taktık üst kısım -18 oldu iyi soğutuyordu bu seferde alt kısım soğutmaz oldu. Gidip buzdolabı alındı. Sensörü tam olarak neresinde , fanı taşıyan plaka vardı onun soketinin olduğu yerde 3 soket daha vardı sanırım. Avometrem var onları mı ölçeyim acaba ? Nasıl yapılır bilmiyorum ama, yeni sensörü nereden temni edebilriim ?

buzluk kısmını açıp fotoğraf atın bakalım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri