Bosch bulaşık makinası

arda_31

Üye
arkadaşlar bosch bulaşık makinası auto 3in1 aquastop hortumu arızası yüzünden ana kartdan bi parça yakmış o parçayı değiştirdim ama olmadı makina su almıyordu yeni bir ana kart takıp modelini seçtim şimdi makinanın üst fiskiyesi çalışıyor alt fiskiye dönmüyor sizce ne yapmayılım

arkadaşlar bosch bulaşık makinası auto 3in1 aquastop hortumu arızası yüzünden ana kartdan bi parça yakmış o parçayı değiştirdim ama olmadı makina su almıyordu yeni bir ana kart takıp modelini seçtim şimdi makinanın üst fiskiyesi çalışıyor alt fiskiye dönmüyor sizce ne yapmayılım
eski kartta triac patlamış.triac ın devresinde onu çalıştıran diğer elemanlar var direnç ve transistör.bunlarıda değiştirmen gerekir.fakat işlemci hasar görme olasılığı olduğundan buda sonuç vermeyebilir.şansına kalmış.yeni kartta alt üst sepet ayırıcı özelliği yok galiba ki ondan alt fıskiye çalışmıyor.ya kartın birebir aynısını alman lazım yada fıskiye ayırıcı bölüme makinanın altından ulaşıp klapeleri açık konumda bırakacaksın tekrar takacaksın...(teknik beceri gerekir)kolay gelsin

ayırıcı dediğin alt taraftaki siyah timeri diyorsunuz onu hallettim zaten alt fiskiyeden biraz su çıkıyor ama dönmeye geçmiyor :) boschun bu model bulaşık makinalarını hiç sevmiyorum....

ayırıcıyı ıptal cözüm degıl budefadda kazan ıcersındekı su mıktarı yetersız kaldıgından sorun cıkacaktır cıhazın modelını yazabılırmısın kapaktakı e.nr numarasını

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri