Bobin Sarma

330nF

Üye
konunun yeri burasımı bilmiyorum yanlış yerdeyse yöneticilerin gerekli yere taşımalarını rica ediyorum.

benim sizlere sorum 100hz bi frekansta 100uH elde etmek için kullanmam gereken troid nüve ve sarım sayısı vb şeylere bağlı formülü öğrenmek istiyorum. şimdiden teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
endüktans=(sarım sayısının karesi)/(toplam relüktans)

toplam relüktans=(nüvenin uzunluğu)/{(nüvenin kesit alanı)X(nüvenin manyetik geçirgenliği)}

nüvenin uzunluğu=(toroid iç çevre+toroid dış çevre)/2

100 Hz te devrede görülecek empedans değeri için
empedans=2X(pi)X(frekans)X(endüktans)

endüktans=(sarım sayısının karesi)/(toplam relüktans)

toplam relüktans=(nüvenin uzunluğu)/{(nüvenin kesit alanı)X(nüvenin manyetik geçirgenliği)}

100 Hz te devrede görülecek empedans değeri için
empedans=2X(pi)X(frekans)X(endüktans)
teşekkür ederim yardımınız için ama bir sorum olucak
yazmışsınız bu ring şeklinde nüveler için değilmi ben düz silindir nüve kullanıcam onun sadece uzunluğunu mu almalıyım yoksa teli sardığımda kullandığım uzunlukmu?

toroid dediğiniz için öyle yazmıştım.silindir kullanacaksanız silindirin yüksekliğini kullanın. burada nüve uzunluğu manyetik alanın geçtiği yerin uzunluğudur.

çok faydalı oldu teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri