Bitirme Ödevleri

arkadaşlar ödevim için kablo çeşitleri ve özelliklerini anlatan bir yazı lazım yardımcı olabilecek kimse var mı acaba

arkadaşlar kablo çeşitleri ve özellikleri ile ilgili bir ödevim var yardımlarınızı bekliyorum

Selamlar,

Yıl sonu bitirme ödevi olarak bu konu hakkında araştırma yapmam gerekiyor.
Kaynak bulmam ve bunu el ile yazmam gerekiyor o yüzden acil olarak yardım bekliyorum.

Ödevim;
Özel Tesisat Tekniği
-Özel tesisatlarda network sistemleri nedir?
- Nasıl oluşturulur/kurulur?
- Hangi cihazlar kullanılır?
- Bağlantıları nasıl olmalıdır?
- Alt yapıda kullanılan malzemeler?

invertörler hakkında dökümanı olan paylaşsa sevinirim. şimdiden teşekürler

arkadaslar ben pır sensor uzerine tez aldım sıtede arkadasımız devreyı paylasmıs onu buldum emegıne saglık ama devre hakında daha fazla bılgıye ıhtıyacım var bana yardımcı olursanız sevınırım

manyetik sensörlerle ilgili geniş dökümanı olan var mı vize puanını bu konudan alacağım çok rica ediyorum

slm arkadaşlar elektrikle alakalı bişeyler yapmak istiyorum bitirmede ama ne olacagı konusunda zorluk çekıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bana göre ilginç ve zevkli olarak seçilebilecek bir konu başlığı aydınlatmayla ilgili olabilir.

Dünden bugüne "elektrikle aydınlatma lambaları,armatürleri" ödev olarak yapılarak hazırlanabilir.

Lambalarla ilgili sistematik sıralama belki de en doğru şu şekliyle olabilir;

a-Arkandesen(Tungsten flamanlı) lambalar (Thomas Edison) (Çeşitleri,tipleri,uygulanma yerleri)
b-Flüoresan lambalar (Nikola Tesla) (Düz,simit,ince simit,ince düz,renklendirilmiş,vb.)
c-Kompakt flüoresan lamba(Mini balastlı,starterli)(1980'li yılların başında phılıps SL18 (18 watt.lık) kompaktı yapmıştı)
d-Kompakt flüoresan(Tasarruf) lamba:Lambası ayrı(Ortada starter)ve değişebilir,elektronik balastlı devre modüllü veya normal(Klasik) balastlı,lambadan ayrı ve sabit,atılmayan tipte olan.
e-Kompakt flüoresan(Tasarruf) lamba:Tamamen kompakt yapıda,bozulunca tümden atılan şimdiki elektronik balastlı tiplerdir.
f-Yüksek basınçlı civa,sodyum,ksenon(Xenon) esaslı sokak lambaları,balastları ve armatürleri,uygulanması,bağlantısı.
g-Metal halid(Halojen) lambaların sanayide,otomobillerde,dış aydınlatmadaki belli başlı uygulamaları.
h-Led armatürler,dekoratif aydınlatma,sokak aydınlatması ve ev ortamı için günümüzde başlıca uygulanma örnekleri.
ı-Power led lambalar,armatürler,sabit akımla beslenmesi için günümüzde kullanılan balastları,sokak aydınlatması,fabrika dış aydınlatması ve dekoratif aydınlatma uygulamaları.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri