Birden fazla S7 CPU nun birbirleriyle haberleşmesi

s7-1200 lerin, Ethernet ile haberleşmelerine örnek program var, 300'de farklı olacağını sanmıyorum. En azından send receive komutlarını nasıl kullanacağını görebilirsin.
http://otomasyon-plc-scada-pc.blogspot.com.tr/2014/07/s7-1200-plclerin-kendi-aralarnda.html

ayrıca siemens'in sitesinde 300 içinde örnek programlar bulabilirsin diye tahmin ediyorum.
ben sımatıc manager ın kendı kutuphanesınde communication blocks kısmında GET/PUT(FB14/15), BSEND/BRCV(FB12/13), USEND/URCV(FB8/9) blocklarını buldum bunlardan hangısını hangı durumda kullanmam gerekıyor benım haberleştırmek ıstedıgım IM151-8 PN7DP CPU turundeki plcler; teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ben sımatıc manager ın kendı kutuphanesınde communication blocks kısmında GET/PUT(FB14/15), BSEND/BRCV(FB12/13), USEND/URCV(FB8/9) blocklarını buldum bunlardan hangısını hangı durumda kullanmam gerekıyor benım haberleştırmek ıstedıgım IM151-8 PN7DP CPU turundeki plcler; teşekkürler

FC5 AG_SEND ve FC6 AG_RECIVE işini görecektir.

GET/PUT(FB14/FB15) veya BSEND/BRCV(FB12/FB13) veya USEND/URCV(FB8/FB9) hepsi ile yapabilirsin arkadaşım.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var programda önceden 4-20 mA çıkış veren analog girişler vardı ve bunları PIW100 gibi adreslere atıyordum şimdi ise modülden direk real değer geliyor bunun adreslemesini nasıl yapacağım PIW olmuyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri