Birden fazla ac motora kontaktör seçimi

Befak

Üye
S.aleykum aynı anda çalışıp aynı anda stop edecek olan 1.1 kW 2,5 amper 4 adet ac motor için kontaktör ve termik röle seçiminde yardımcı olabilir misiniz?
Herkese teşekkür ederim..
IMG_20210117_184052.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu uygulama size yardımcı olabilir.

Ekli dosyalar

• MotorlardaYolvermeDonanımlarıSeçimBölümü.zip
    11.6 KB · Görüntüleme: 5
16 amper kontaktor
10 16 termik
İşinizi görür

Ayni anda calisip duracak diye bir kontaktor bir termik seçimini sıkıntılı buluyorum. Motorlar tek bir kontaktorle surulse bile termik dört adet olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
https://urun.n11.com/kompakt-salterler/schneider-gv2me07-16-25a-motor-koruma-salteri-P228389397
Bir motorun durması, işletme prosesini etkilemiyorsa, kontaktörden sonra, bu , motor koprumalardan alın, her bir motora bunlardan bağlayin.
Yok, eger birisi durusa,işlem zarar görür, hepsinide durması gerek derseniz, her bir motor korumaya , ek yardımcı kontak takın, Kontaktör geriliminin bunların, Nk kontagı, 95/dan seri dolaştırın ve kontaktör babin ayagına baglatın. Birisi durursa hepsi de durur.

https://urun.n11.com/kompakt-salterler/schneider-gv2me07-16-25a-motor-koruma-salteri-P228389397
Bir motorun durması, işletme prosesini etkilemiyorsa, kontaktörden sonra, bu , motor koprumalardan alın, her bir motora bunlardan bağlayin.
Yok, eger birisi durusa,işlem zarar görür, hepsinide durması gerek derseniz, her bir motor korumaya , ek yardımcı kontak takın, Kontaktör geriliminin bunların, Nk kontagı, 95/dan seri dolaştırın ve kontaktör babin ayagına baglatın. Birisi durursa hepsi de durur.
Teşekkür ederim

Herkese teşekkür ediyorum.3tf41 dört adet kontaktör
2,5-4 amper motor koruma sarteli kullanmaya karar verdim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri