Bir işletmede 33Kwa Toplam tüketim...

kullanma kılavuzu daha detaylı olur senin elindeki hızlı kurulum kılavuzu. amasyalı arkadaşın dediği gibi değişiklikler belki olabilir en doğrusu kılavuzun varsa yada bulabilirsen orada yazar. ancak bu panoyu zaten her zaman bu işi yapan birileri yapmışsa amasyalı arkadaşın dediği gibi bir durum olmasa gerek. yani kılavuzdaki yönergeleri yerine getirirsen ve istenilen değerleri girersen problem olacağını zannetmiyorum. hatta çalıştığın yerde yada dükkanda panoya enerji verip 70/5 akım trafosundan 10-15 amper civarı akım çeken bobin yada motor bağlarsan ayarlarını girip deneme şansın olur. kolay gelsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın mezomorta ELEKTROPANA göre kondansatör dizilişi yanlış olmasa gerek değil sıralama yanlış. Ayrıca Bu 70/5 amper akım trafosu hangi üretici firmanın standart 75/5 dir

Son düzenleme:
sayın amasyalı kardeşim akım trafosu standart konusunda haklı olabilirsin, belki arkadaş yanlış yazmıştır yada (çok gerekli değil ama)özel yapımda olabilir.ELEKTROPAN röle kullanmadım ancak hızlı kurulum ve kullanma kılavuzundan anlaşılana göre menüden mode(0...4) kısmında 4 otomatik seçeneği seçilirse kondansatörlerin otomatik olarak tanınması ve gereken kondansatörün fazına göre devreye alınması işlemi gerçekleşiyor. Not:Kılavuzlar öyle diyor. arkadaş sistemi kurup çalıştırırsa daha iyi anlaşılır herhalde .

Değerli arkadaşlar,

elektropan EKR24k serisi reaktif rölelerde kademe dizilimi sayın amasyali'nin dediği gibi önce monofaze sonra trifaze olmalıdır.

Ancak elektropan EKR+ Plus serisinde ilk kademe trifaze, diğer kademelerde ise istediğiniz gibi karışık dizebilirsiniz. şönt reaktör de devreye alabiliyor. Röle otomatik olarak kademeleri tanıyor ve ihtiyaca göre kademe alıyor. Ancak elektropan EKR+ Plus serisi reaktif röle tam anlamıyla oturduğunu söyleyemem. Sahada hala denenmekte ve eksiklikleri giderilmeye çalışılmaktadır. EKR+ Plus serisi reaktif rölenin rayına oturması sahadaki röle tepkilerinin arge birimine, arge'den tekrar sahada denenme aşamasından dolayı biraz zaman alacaktır.

Arkadaşlar ve değerli hocam cevaplarınızdan dolayı teşekkür ediyorum sistemi hala daha montajlamadim montajdan sonra sizlere tekrar geri dönicem

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri