Bina koridor otomatından priz yapılırmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hiram34

Üye
Binanın merdiven otomatiğinin buatını açtık
içinde iki kablo var , faz ve nötr
fazda elektrik var
anahtarlı priz aldık ve bağladık
anahtardan açıyoruz ve elektrik var
priz kısmına taktığımız her hangi bir şey çalışmıyor
bunun nedeni ne olabilir ?
yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba faz olmayan nötür zannettiğiniz uç faz dönüşü
Kardeşim anahtarla prizi çalıştırmak istiyorsan prizin kasasına bir kablo daha gönderip nötürü bağlayarak fazı ortak kullanıyorsun işin gücün rast gelsin

Merhaba faz olmayan nötür zannettiğiniz uç faz dönüşü
Kardeşim anahtarla prizi çalıştırmak istiyorsan prizin kasasına bir kablo daha gönderip nötürü bağlayarak fazı ortak kullanıyorsun işin gücün rast gelsin
anahtar ile prizin arasına yaklaşık 3 cm lik ek yaptım ..
acaba duvardan gelen kabloları yanlış yeremi bağlıyorum
ama anahtarı aç kapa yapınca elektrik prize geliyor
prizde elektrik var fakat hiç bir şeyi çalıştırmıyor .. nerede hata yapıyorum acaba ???

Düzeltiyorum prizden buat kasasına 1 kablo daha göndererek nötürü alacaksın

fotoya göre hata nerede acaba ?

20190105_195115.jpg

fotoya göre hata nerede acaba ?
Merdiven otomatiginde notr olmaz..sadece faz olur..merdiven otomatigi anahtarinada sadece faz ucu girer ve cikar..siz orayi hic karıştırmayın..faz ucu anahtar girisinden ek alinabilir.ama notr ucunu baska bir buattan cekmeniz gerekli..bilmiyorsaniz bilen birinden yardim almanızı tavsiye ederim

Merdiven otomatiginde notr olmaz..sadece faz olur..merdiven otomatigi anahtarinada sadece faz ucu girer ve cikar..siz orayi hic karıştırmayın..faz ucu anahtar girisinden ek alinabilir.ama notr ucunu baska bir buattan cekmeniz gerekli..bilmiyorsaniz bilen birinden yardim almanızı tavsiye ederim
merdiven otomatiğinin nötrünü değil başka bir nötür kullanın diyorsunuz yani... fotoya göre ara bağlantı doğrumu acaba ? şimdi yapılacak işlem nasıl olacak ? fotoya göre düşünürsek , otomatın fazını nereye bağlamak gerek , diğer taraftan alacağım nötrü nereye bağlamam gerek ?

merdiven otomatiğinin nötrünü değil başka bir nötür kullanın diyorsunuz yani... fotoya göre ara bağlantı doğrumu acaba ? şimdi yapılacak işlem nasıl olacak ? fotoya göre düşünürsek , otomatın fazını nereye bağlamak gerek , diğer taraftan alacağım nötrü nereye bağlamam gerek ?
L2 yazan yere faz kablosunu gireceksiniz..nötr yazan yere de nötr gireceksiniz..atlama yaptiginiz mavi kablo tamam.L2 ye faz gelicek.anahtara basinca fazı L1 e aktaracak ordan da köprü kablo ile prize gelecek.oraya kadar faz tamam.nötr de bi yerlerden bulup getirin..tam faz notr al gotur isi oldu şimdi[emoji23]

L2 yazan yere faz kablosunu gireceksiniz..nötr yazan yere de nötr gireceksiniz..atlama yaptiginiz mavi kablo tamam.L2 ye faz gelicek.anahtara basinca fazı L1 e aktaracak ordan da köprü kablo ile prize gelecek.oraya kadar faz tamam.nötr de bi yerlerden bulup getirin..tam faz notr al gotur isi oldu şimdi[emoji23]
duvardan gelen nötür kabloyu kullanmıyoruz yani .. sadece dediğiniz şekilde , otomatın fazını L2 ye bağlıyorum, başka yerden aldığım nötürü de nötür girişine bağlıyorum ... otomat daki nötür kablo boşta kalıcak yani ...

duvardan gelen nötür kabloyu kullanmıyoruz yani .. sadece dediğiniz şekilde , otomatın fazını L2 ye bağlıyorum, başka yerden aldığım nötürü de nötür girişine bağlıyorum ... otomat daki nötür kablo boşta kalıcak yani ...
Merdiven otomatigi anahtarından bahsediyorsaniz anahtarda notr olmaz.ama otomatigin kendisinden bahsediyorsaniz notr var orda.onu da kullanabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri