Bina koridor otomatından priz yapılırmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merdiven otomatigi anahtarından bahsediyorsaniz anahtarda notr olmaz.ama otomatigin kendisinden bahsediyorsaniz notr var orda.onu da kullanabilirsiniz.
sanırım gözden kaçan bir şey var
merdiven otomatiğinin anahtarını iptal ettim
içinden iki kablo çıktı
faz ve nötür
bu kablolardan yararlanıp , burayı anahtarlı prize çeviricem
dediğiniz gibi yaptım
L2 ye faz bağladım
duvardaki otomat buatının içindeki nötürüde , nötür girişe bağladım
olmadı ...
2. seçenek olarak
bu kez nötürü , otomat ile ilgisi olmayan başka bir buattan bağladım ( gerisi ayni )
yine olmadı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1. Buattaki kablolarda faz olan ucu L1 e girin
2. Buattan fotoselli lambaya bir adet kablo atin
3. Bu kabloyu fotoselli lambanin notrune baglayin
4. Priz kismindaki notr kismina bu kabloyu baglayin
Sorunsuz bir sekilde calisacaktir.

Bu elektrikçiler taş mı yiyecek?Bu meslek iki kablo bağladım çalışmadı nasıl düzertirim le olmaz bir elektrikçi çağırın servis ücretini ödeyin yaptırın prizi elektrik çok tehlikeli dir ve iki kablo bağlasam olur mu ile olmaz prizli anahtar kullandım diyorsunuz dönüşten faz gelir ve Allah göstermesin ölürüsünüz arkadaşlar tarif etmeyin burası bilgi paylaşımı sitesi ama bu işi bilenlere!Bir laf vardır yarım hoca dinden yarım doktor candan eder yarım elektrikçi hem candan hem maldan eder yapmayın mahallesindeki elektrikçi evine ekmek götürsün

Burası elbette bilgi paylaşım yeri, adı üstünde bilgiyi paylaşıyoruz...

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim...

Son düzenleme:
önce iş güveniği
kontrol kalemi !!!
en kolay yolu seri lamba ile kontrol edip bu işi yapmak .

seri lamba.png

bilgi paylaşımıyla doktor olmayan biri ameliyat yapabilir mi diye soru sorsam büyük tepki alırım. doktorluk ciddi bi iştir diye başlarlar...

allah'tan bizim meslekte böyle bi sıkıntı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri