Bilgisayardan Oyuncak Araba Kontrol Devresi Lazım

balka1

Üye
Arkadaşlar ben sesle oyuncak araba yönlendirme projesini aldım. Ses tanıma(speech recognition)ile oyunacak arabayı yönlendirecem. uzaktan kumandayı bilgisayara bağlı olacak bunun için bana bu kumanda devresi ve araba devre şemaları gerekiyor elektronikçilerden yardım bekliyorum...

bilgisayardan sesmı gondereceksın datamı bence ses gondermen mantıklı değıl kişiye özel seslerı tanıyıp oyuncak arabaya yön vereceğım dıyorsan o başka data olursa RF lı alici verici ıle senın iş olur

araba setini al, yazılım işini hallet. elektronik aksamı bir adet TLP521-4 Entegresi kadar basit olacak. sen yazılım iini hallet önce VSC#.net yazılımiçin kullancağın dil bura komutlara ek olarak paralel port kontrolü var

kumandanın buton ayakları arasında bakır yolla birleşmemiş olan 2 ayağından kablo çıkacaksın tlp ayaklarına lehimleyeceksin

araba setini al, yazılım işini hallet. elektronik aksamı bir adet TLP521-4 Entegresi kadar basit olacak. sen yazılım iini hallet önce VSC#.net yazılımiçin kullancağın dil bura komutlara ek olarak paralel port kontrolü var

kumandanın buton ayakları arasında bakır yolla birleşmemiş olan 2 ayağından kablo çıkacaksın tlp ayaklarına lehimleyeceksin
sağol arkadaşım
yazılımı hallettiğimde tekrar sana dönerim.

merhaba arkadaşlar ben oyunacak arabayıı sesle yönlendirme projesi almıştım.
ses sentezini VC#.net le yapacam ama oyuncak arabayı yönlendirmem için kumandasını bilgisayara bağlamam gerekiyor. bu devreyi nasıl bilgisayar bağlayabilirim. yani ileri git dediğim de kumandanın ileri gitme kolunu nasıl kontrol edebilirim.
Bu devreye başka bişey eklemem mi gerekiyr veya nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

sesle komut için microsoftun ses tanıma motoru kullanılarak visual c#ta yapılmış arayüz programı var çok basit kullanımı. ingilizce komutları algılıyor.İstediğin şekilde komutları değiştirip istediğin cihazı sesle kontrol edebilirsin ama bilgisayar üzerinden.bununla çok kolay yapabilirsin.Yok kendi türkçe ses motorumu yapıcam diyorsan yıllarca bunun üzerinde çalışman lazım.Ses tanımada şuanki başarı %99. 3 yıl önce bu %97imiş ve 3 yılda anca %2lik başarı elde edilmiş.Bu konu hakkında 2 yıldır araştırma yapıyorum ama gerçekten çok zor ve çok çalışmak gerekiyor.aşağıdaki linke tıkla istediğin şey burda var.Devre kısmı basit zaten onu rahatça bulabilirsin.seriport iletişimini araştır.

.NET 3.0 ile Ses Tanıma Uygulamaları

sesle komut için microsoftun ses tanıma motoru kullanılarak visual c#ta yapılmış arayüz programı var çok basit kullanımı. ingilizce komutları algılıyor.İstediğin şekilde komutları değiştirip istediğin cihazı sesle kontrol edebilirsin ama bilgisayar üzerinden.bununla çok kolay yapabilirsin.Yok kendi türkçe ses motorumu yapıcam diyorsan yıllarca bunun üzerinde çalışman lazım.Ses tanımada şuanki başarı %99. 3 yıl önce bu %97imiş ve 3 yılda anca %2lik başarı elde edilmiş.Bu konu hakkında 2 yıldır araştırma yapıyorum ama gerçekten çok zor ve çok çalışmak gerekiyor.aşağıdaki linke tıkla istediğin şey burda var.Devre kısmı basit zaten onu rahatça bulabilirsin.seriport iletişimini araştır.

.NET 3.0 ile Ses Tanıma Uygulamaları
sağol arkadaşım ben ses tanımayı hazırlamışım kalan oyuncak raba devresini bilgisayara bağlamak kalmış
Ama yine sağol

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri