bigisayar arızası

Güç kaynağı ısınıyor olabilir. güç kaynağının soğutucu fanı arızalanmış veya performansı düşmüş olabilir. Banim başıma geldi. Fan çalışıyordu ancak bilgisayar bir süre sonra kapanıyordu, güç kaynağının fanını değiştirdim düzeldi.

Bir de kasa etrafı kapalı ise fanlar içeri taze hava yerine içeride ısınan havayı sirküle edince de oluşabiliyor butür arızalar.

arkadaslar ram iki adet biri zaman zaman kaçırdıgı için resetliyormuş arızalı olanı degiştirdim sorun çözüldü

sn emodiyator sorunun çözüldügünü belirttim ram arızası degiştirdim sorun kalmadı
daha negibi donanımsal bir sorun olabilirki lütfen laf olsun yada mesaj birikiminiz artsın diye cevap yazmayınız

Ramlardan çıkıyor butür arızalar genelde,Ram arızalı değildir muhtemelen ya ram slotunda problem vardır (tırnakları tutmuyor gibi) yada rm tam oturmuyor,oturtulamamıştır.Bir dene tahminim bu yönde...

driverları kendi sitessinden indirin kesin çakışma vardır düzelir:p

Harddisk enerji soketlerini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Sık ama pek tahmin edilemeyen arızalardan biridir.

Enerji soketleri sıcaktan veya takıp cıkarmakdan dolayı zamanla genleşerek yada temassızlık şeklinde sıkıntı yapabiliyor.

Kabloları içeri doğru iterek oturtmaya çalısın. Birde öyle deneyin.

Harddisk bu gibi durumlarda kendini durdurarak kısa bir sürede pc yi resetliyor.

Kolay gelsin.

Güç kaynagının plaketindeki bir lehim çatlağı olabilir.Isınınca genleşir ve makineniz resetlenir.Kolay gelsin.

arkadaşım aynı sorun bendede var daha evvel pentum 3 kasa vardı ondayapıyordu şimdi bir akrabam pentüm 4 kasa verdi onu kullanıyorum aynı sorun ondada var yani ben monütörden olduğunu zannediyorum.selamlar

arkadaşım aynı sorun bendede var daha evvel pentum 3 kasa vardı ondayapıyordu şimdi bir akrabam pentüm 4 kasa verdi onu kullanıyorum aynı sorun ondada var yani ben monütörden olduğunu zannediyorum.selamlar

:D:D şaka gibi monitörle alakası asla olamaz. cvb verilmiş daha konuyu uzatmanın anlamı nedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri