Beyaz eşya teknik servis dükkanı açmak istiyorum

merhaba ben 21 yaşında üni öğrencisiyim bu sene okulum bitiyor..
Nüfusu 11.000 olan bir ilçede yaşıyorum ve bu ilçede arçelik yetkili servisi var bide merkezden uzak arka taraflarda bi beyaz eşya tamircisi var küçük çaplı.. bende merkezde bi dükkan açmak istiyorum fakat servis alma hakkında bi bilgim yok nasıl olacak nedir bilmiyorum yani birde;
bazı dükkanlarda camda yazılar görüyorum beyaz eşyacılarda markalar vestel,arçelik,profilo,siemens,tefal,regal gibi bu teknik servislikmidir?
Sayın Üstadlarım beni bu konu hakkında aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkürlerimi sunuyorum

özel servis açmak için gerekli evrakları tamamladıktan sonra kimse engel olamaz.Yetkili servis hızmeti vermek için iş değişiyor.Büyük markalara yetkili servis olabilmek için yüklü miktarda teminat (para) vermek gerektiğini biliyorum.Daha fazla bilgim yok.Birde yapılacak olan işi çok iyi bilmek gerekiyor,yada işi çok iyi bilenlerle çalışman gerekiyor.

özel servis olanlar camlarına hepsini yazabilir markaların sen dukkan açmak için evragını topla aç malzemenı al işi başla.Ama diyorsan yetkili servis olucam bir ton işin var yeterli teknik okuldan mezuniyet yuklu teminat-yıllanmış olmak istiyorlar-tecrube istıyor hatta bunu açmak için örnek x markasının yetkılı servısınde calısaaksın egıtıme gıdersın fabrıkaya stajer gıbı fılan
ben beyaz eşya özel servisiyim ki bunun teknik okulunu+çıraklığını yaptım zamanında çok paralar kazandım ama artık yapmıyorum çünkü sen a parcasını tamır edersın b sı 2 gun sonra arızalanır en son sen dokundun dıye başına patlar adın bıle cıkar.buzdolabının buzluguna bıcak durter zatı muhterem gazı kacınca vakum yapar motor su ceker otor revıze yada değişim yapılacaktır adam yaptırmaz artık beyaz eşya işi o kdr ucuz kı parça ve ustayla uğraşmıyorlar örnek 2-3 yıl fabrıka garantılı adam 2-3 yıl kullanır arızasını yetkılı servıse yaptırır garantı bıttı ve uzattırmadıysa 5-6-7 yıl arası yenı bhuzdolabı alır artık byaz eşya ucuz eskiden diyorum ya pahalıydı herkes yaptırıyordu.ama artık durum değişti ama illa yapıcam diyorsan kendın bılırsın ama kucuk el aletleri olayı her zaman devamlılıgı olan iştir tavsiyem onun uzerınedır adam matkabı bozulur getırır emın ol getıren kısı onunla iş yapıyordur ve profesyonel pahalı ürün almıştır yenısı yerıne tamır yaptırır. bu arada oglumun profılınden yazmısım kendım sanıyordum.

Son düzenleme:
Genç kardeşim önce tecrübe kazanmak için bir serviste işe girmen ve işi öğrenmen uygun olacaktır.

merhaba ben 21 yaşında üni öğrencisiyim bu sene okulum bitiyor..
Nüfusu 11.000 olan bir ilçede yaşıyorum ve bu ilçede arçelik yetkili servisi var bide merkezden uzak arka taraflarda bi beyaz eşya tamircisi var küçük çaplı.. bende merkezde bi dükkan açmak istiyorum fakat servis alma hakkında bi bilgim yok nasıl olacak nedir bilmiyorum yani birde;
bazı dükkanlarda camda yazılar görüyorum beyaz eşyacılarda markalar vestel,arçelik,profilo,siemens,tefal,regal gibi bu teknik servislikmidir?
Sayın Üstadlarım beni bu konu hakkında aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkürlerimi sunuyorum
genç arkadaşım, özel servislerin avantajı, garanti kapsamında iş yapmamasıdır. servisi çağırdığında kartı değiştirir; özel servis kartı tamir eder. olay sadece kart değil, değişik makinelerin değişik zaafları (arızaları) vardır. bunları bilmek gerekir. makineleri inceleyip zaaflarını bilmen gerekiyor ki çabuk çözüm üretilebilesin. klima kartında bir kondastör değiştirip 75 Tl aldığımı bilirim. kartta arıza yapacak parçayı bileceksin, ve asla müşteriyi küçümseme, bir müşteri on tavsiye demektir. bir de ilk yıl para kazanırımı aklından çıkar, isim yapana kadar anca karnını doyurursun, hatta cebinden yersin.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri