besleme kablosu

laempe

Üye
merhaba arkadaşlar iki adet vidalı tip komprosörümüz var toplam güçleri 55kw. 3*25+16 kabloyla besleniyorlar ve her ikiside yıldız üçgen bağlı kablonun ısındığını fark eddim bu gün kontrolleri yaptım aksi bir durum görmedim hatta bu gün komprasörün birini redüktörden ayırıp çalıştırdım 30 kw.motor 31a. yük çekti diğerine bakamadım arkadaşlar kabloyu ısıtacak başka sebep ne olabilir kablo mesafesi besleme panosundan kendi panolarına kadar ortalama 50metre yardımlarınızı bekliyorum bu arada kontaktörlerin kontaklarında sorun yok,iyi çalışmalar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
2 motorun toplam gücü 55kw çektikleri akım 104A 3x25+16mm2 NYY kablonun akım taşıma kapasitesi HAVADA 105A-TOPRAKTA 127A bence kesitten dolayı ısınıyo gerilim düşümü mesefeye göre normal ama kesit sınırda

diğer arkadaşlar ne dicek bakalım..

üstad, bu besleme kablosunun 30 metresi toprakta dediğiniz etken oluşurmu 2 yıldır bunu kullanıyorum.

etken olabilir tabi yarısı toprakta yarısı havada 2 motor birde yükde iken akımları ölç
kablo ısınması iyibirşey değil 2 yıldır kullanıyosa ilerde sorun çıkarımıcağı anlamına gelmez motorlardan biri arızalanır akım çeker kablo zaten sıcak bir anda ısısı artar tüm hat gider

arızadan kastım (yataklarlar,regüktör,sıkışma) başıma çok geldi

Son düzenleme:
yüklü durumda çekilen akımlarıda göz önünde bulundurman gerekiyor.aynı zamanda 2 yıldır kullanıyormuşsun kablonun ömründede azalma olur ve akım taşıma kapasitesi azalacaktırhatta zarar vermeden kablonu değiştirmeni öneriyorum.

merhaba arkadaşlar kabloyu değiştirdim (3*35+16) ve şuanda bir ısınma yok mekenik olarak bütün kontrolleri yaptırdım şuan herşey normal paylaşımlarınız için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri