Benim icin hangi Guc Kontrol Rolesi'ni onerirsiniz?

TuKa, benim önerim EntesRG3-12C ve TenseRGT-12

Nedenlerini soracak olursan , Entes'in ayarlarını işletmenizin itiyacına göre yapabilirseniz eğer sorun yaşamazsınız (Menüsü bilmeyen için biraz karışıktır) . Tense'nin de kolay anlaşılan bir menüsü var. Hem yeni ürettikleri rölenin cevap süresi de 400 mili saniye. Bu Entes'te bile 1 saniye. Sorunlu bir işletmemiz çin bu 400 mili saniye cevap süreli röleyi temin ettik firmadan. Montajını da uygun bir boşluğumuzda yapacaz.

Aralarındaki bir fark şu:
Entes'te cos-fi değerini girersin. Tense'de ise ceza yüzdelerini: Hem indüktif için, hem de kapasitif için. Bu sayede daha hassas ayar oluyor bence.

Tabiki de son karar sizin...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Roleden önce sistemi iyi ANALİZ edip gerekli kondansatörleri bağlamak gerekli,
eğer bu analiz yapılmaz ise tüm roleler başarısız olacaktır. tüm kompansazyon rolelerinin işi adı üzerinde kompanze etmektir ama nasıl kompanze etmek sizin ona sunduğunuz kondansatör güçleri ile

Bir rolenin ekranı Display birinin LCD bu tercih meslesi kullanıcı hangisinden memnun kaldı ve performansını beğendi ise o roleden almaya devam eder.

buradaki asıl iş sistemi analiz etmek

Herkese cevaplari icin tesekkurler. Sonucta anladigim kadariyla Entes RG3-12C tum gerekli fonksiyonlara sahip (yanlis dusunuyorsam lutfen duzeltin) ancak menusu cok detayli ve kullanimi kolay degil. Ogrenmek zamanimizi alacak ve dolayisiyla biraz zorlanacagiz. Ayrica GPRS modulu yok.

Ama montaji yapacak olan firma bu modelde tecrubeli. Kendileri her modeli takabiliriz deselerde; gecmis tecrubelerinden dolayi bu modeli tercih etmeleri normal. Problem halinde; kullanim kulavuzunu arastirmadan veya uretici firmaya telefon acmadan mudahale edebilecekler.

Aslinda geriye kafami kurcalayan bir tek su GPRS modulu kaldi. Olmusken o ozellikde olsun diyorum ama Entes'de malesef yok.

Herkese cevaplari icin tesekkur ediyorum.

dostum sen kael var kombi yi kullan bence en iyisi o

-----------------------------------------------

merlin gerin ve entes ve krk nin RGKR lerini inceledim......kael var kombinin onlardan daha iyi olduğu kanaatine vardım terch senin .....

Düzenleme: BuRçin.

Arka arkaya mesaj atmak yerine son mesajınız üzerinde bulunan Düzenle tuşuna basarak ekleme yapınız.

Arkadaşım kael varkombi nin önceki serisinde tek eksiği kondansatör güçlerini otomatik olarak tanımaması idi. O problem de artık yeni seride kaldırılmış.Yani kond.güçlerini otomatik olarak öğreniyor. Birde kond.alma ve bırakma zaman aralığını o an işletmenin ind. veya cap. oranına göre 2-10 saniye arasında otomatik olarak yapıyor.Böylece gereksiz kontaklama yapmıyor.Önemli bir konuda,bulunduğunuz yerde asansör varsı kondansatör gücünü hesaplayarak münferit kompanzasyon yapmanız lehinize olacaktır. iyi çalışmalar

kullanım ve işlevi konusunda mukembel dıyebılecegımız ve pıyasada olan rolelerden cok daha ustun ozellıklere sahıp olan CIRCUTOR 12m kullanmanı tavsıye ederım. hem bu role ıle uzaktan ızlemede yapabılıyorsunuz ayrıca gıdıp gunluk degerlerı okuma zahmetındnde kurtulmus oluyorsunuz

mutaf83 ' Alıntı:
kullanım ve işlevi konusunda mukembel dıyebılecegımız ve pıyasada olan rolelerden cok daha ustun ozellıklere sahıp olan CIRCUTOR 12m kullanmanı tavsıye ederım. hem bu role ıle uzaktan ızlemede yapabılıyorsunuz ayrıca gıdıp gunluk degerlerı okuma zahmetındnde kurtulmus oluyorsunuz

Circutor markasini bir baska arkadasimiz daha onermisti. Sorabilirmiyim, bu markanin Turkiye distributoru kim?

selam bende derimki tek kelimeyle entes veya kael baska soze gerek yok

internetten bilgi takibi yapılmayacaksa GEPA RQ-30 en iyisi.
internetten bilgi takibi de yapılacaksa ELEKTROPAN EKR24k en iyisi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,258
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri