Belediyedeki Mühendisler Ne İş Yapıyor?

Herkese merhaba,
Acaba fen işlerindeki makine mühendisleri tam olarak ne iş yapar bilgisi olan var mı?
Ayrıca sözleşmeden kadroluya geçmek için yasa çıkması gerekiyormuş. Genel olarak bu yasa sık sık çıkar mı ya da şimdiye kadar kaç yılda bir çıkıyordu bundan önce?

Merhaba,
Belediyede su ve kanalizasyon bölümünde elektrik mühendisi ne iş yapar?

Merhaba,

Belediyede metalurji ve malzeme mühendisi hangi birimlerde görev yapabilir?

Belediyedekii SDS yi bilirim bir ben Sözde eşit ise eşit ücret var ama SDS ile bizi 50 kez sollarlar

belediyedeki arkadaşlara 1 soru!! umarım doğru yere yazdım.
öncelikle bir inşaatın, sırasıyla sorumluları yazmak isterim. ruhsat çıkana kadarki kısmı için :
1-proje müellifi,
2-yapı denetim şirketi,
3-şantiye şefi,
4-yapı müteahhidi,
5-proje onayı için TEDAŞ yada diğer dağıtım şirketleri (Türkiye'de EPDK tarafından sadece bu şirketler yetkilendirilmiştir ve hiç bir belediye dahil değildir buna ev 2013 te kanun maddesi olarak yayınlandı)
bina bittikten sonraki kısmı için ise
6-TEDAŞ tan Enerji talep eden teknik uygulama sorumlusu
7-TEDAŞ yada başka bir Dağıtım şirketi kontrol memurları

sıfırdan başlayıp enerji bağlanması ve abonelerin yapılması şeklinde işin bitimine kadar sıralama aynen budur.

şimdi belediyedeki arkadaşları sorum size.
-sizler bu işin neresindesiniz. en ufak riskiniz sorumluluğunuz yok.sadece kareyi tamamlıyorsunuz.
bana özeldende buradanda yazabilirsiniz.
-konuyu yazılı TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve EPDK ya kadar taşıdım. hangi belediye ile ilgili sorunlarımı yazdıysam o belediyeye uyarı yazıları gitti. arkadaşlar kusura bakmayın ama herkes görevini bilecek.
-Enerji verimliliği kanunun çıktıktan sonra bu kanun kamu kurumlarından uygulanmaya başlandı. ve toplam gücü 500kVA yı bulan belediyeler bünyesinde Elk.Müh ve Mak. Müh. bulundurmak zorunda.

23 yıldır resmi olarak A.G.-O.G. proje ve taahhüt işleri yapmaktayım ve bu yazımı nasıl algılarsınız bilemem, ister isyan deyin ister, ister bilgilendirme, ister sitem.

Ama şunu bilin serbest çalışanları bıktırdılar. Hatta ve hatta bölgesindeki TEDAŞ yada hangi dağıtım şitketi varsa o Dağıtım şirketleriyle bile sürtüşme halindeler. Belediyelerin % 90ı bu durumda.
Onların yarısı kadar tecrübesi yok ama mevki konuşturuyor insanı. Kusuruma bakmayın.
Not: ben TREDAŞ bölgesindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri