Beldedeki Meslek Lisesine Yardım

ahmethoca

Üye
Merhabalar
Bartın'ın Beldesi olan Meslek Lisesinde Elektrik Öğretmenliği yapıyorum. İl milli eğitimde okulun büyüklüğü ve öğrenci sayısına göre temrinlik ödemeler gerçekleşmekte ve okulumuzda çok eksiğimiz var ve vicdanımız el vermiyor mümkün oldukça kendi imkanlarımızla bir şeyler alıyoruz ve yetişemiyoruz. Sizden bir ricam var mümkünmüdür bilemiyorum. Eminim ki forumdaki arkadaşlarda elinde ihtiyacımız olan alet edevat mevcut ve belkide ulaştırabilecek kişileri bulamıyorlar. Bunun ile ilgili bir çalışma yürütebilir miyiz?
Örnek vereyim bi bozuk bi görüntülü diyafon bile yokki bağlantısını öğrencilere göstereyim...

yıllar önce söküp biriktirdiğim bir avuç direnç vs elektronik parça var. birkaç tane de tornavida vs . şimdi kesin söz veremiyorum ama müsait olduğumda hazırlayıp getirebilirim.
eski uydu cihazı dvd vs işe yararmı? parça sökmek veya incelemek için? siz konuya bir liste eklerseniz eminim birileri birkaç parça göndermeye çalışır.
tornavida avometre eski radyo, kablo, vs bir malzeme listesi hazırlarsanız iyi olur.
arızalı ethernet switch adaptör, cep telefonu şarj aleti, lamba led...

yıllar önce söküp biriktirdiğim bir avuç direnç vs elektronik parça var. birkaç tane de tornavida vs . şimdi kesin söz veremiyorum ama müsait olduğumda hazırlayıp getirebilirim.
eski uydu cihazı dvd vs işe yararmı? parça sökmek veya incelemek için? siz konuya bir liste eklerseniz eminim birileri birkaç parça göndermeye çalışır.
tornavida avometre eski radyo, kablo, vs bir malzeme listesi hazırlarsanız iyi olur.
arızalı ethernet switch adaptör, cep telefonu şarj aleti, lamba led...
Daha cok Elektrik malzemeleri lazim. Kontaktor, otomat, zaman rolesi gibi

..okul müdürü bu eksikleri bakanlığa veya il müdürlüğüne bildirirse eksikler
tamamlanır.

..okul müdürü bu eksikleri bakanlığa veya il müdürlüğüne bildirirse eksikler
tamamlanır.
Kamu kuruluşunda çalışıyor musun bilmiyorum ama Senede bir ödenek gelir ve bu da okuldaki alanlara dağıtılır. Elektrik malzemelerinin ne kadar pahalı oldugunu biliyorsun ve kendi bölümümüzden ziyade okuldaki sorunlarıda elımızdekı malzemelerle cozdugumuz ıcın yeterlı olmuyor. ornek vereyım gecen yıl 30 a yakın floresan degıstırdık. 50 e yakın anahtar prız degıstırdık. Okul bunyesınde ogrencıler cok olunca sorun da cok oluyor

..okul müdürleri ihtiyaçları bildirmiyor mu?ödenek neye göre çıkıyor?

Kardes bu kadar zor durumdaysaniz. Bir zahmet mudurunuzle Ankaraya gideceksiniz, mesleki egitim genel mudurunun yanina ugrayacaksiniz biraz aglayip biraz sizlayacaksiniz, ordaki daire baskanlarida 50 bin 100 bin her neyse verecek. Aglamayan bebege meme yok derler..

Kardes bu kadar zor durumdaysaniz. Bir zahmet mudurunuzle Ankaraya gideceksiniz, mesleki egitim genel mudurunun yanina ugrayacaksiniz biraz aglayip biraz sizlayacaksiniz, ordaki daire baskanlarida 50 bin 100 bin her neyse verecek. Aglamayan bebege meme yok derler..
O kadar kolay mı acaba?Ben Kocaeli körfezde yaşıyorum burada çocukların gittiği ilkokul bile devletten ödenek yeterli gelmiyor diyor okul aile biriliği aracılığıyla para toplamaya çalışıyor @ahmethoca meslek lisesinden bahsediyor

Tabiki kolay hocam. Kim Ankaraya gitmiste bos dönmüş. En iyi bütceyi bakanlikta mesleki egitim genel mudurlugu yapar. Mudurluk eskiden beri kendi okullarina sahip cikiyor. İlkokulu liseleri bilmiyorum ama Meslek liseleri her yerde en forslu okuldur aslinda. Buda direk mesleki egitim mudurlugune bagli olmaktan geciyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri