Beko inverter klima

Cihazın borularında ezilme var mi. Cihaz fazla ısınıyor ki yakıyor kablo başka ne olabilir ki. Borular ezikse kompresör yine yüksek amper çekebilir. Aynı marka model cihazın kac amper çektiğine bakmak lazım. Yada bu modelin maksimum performansta kac amper çektiği yazar teknik dokümanlarında ona bakmak lazım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Cihazın borularında ezilme var mi. Cihaz fazla ısınıyor ki yakıyor kablo başka ne olabilir ki. Borular ezikse kompresör yine yüksek amper çekebilir. Aynı marka model cihazın kac amper çektiğine bakmak lazım. Yada bu modelin maksimum performansta kac amper çektiği yazar teknik dokümanlarında ona bakmak lazım
Abi şuanda internetten kullanma kılavuzuna baktım (soğutma ;6.5A ısıtma; 7.3)yazıyor.

Ama klımanın etiketinde tam tersi yazıyor(soğutma ;7.4. Isıtma;6.6) yazıyor.
Bu nasıl bir iş anlayamadım

Etiket yanlış olmuş olabilir. Topraklama zayıfsa ondanda yapar dedi bi usta. Topraklama kontrol edilsin bi bence. Elektrikci tarafından

Etiket yanlış olmuş olabilir. Topraklama zayıfsa ondanda yapar dedi bi usta. Topraklama kontrol edilsin bi bence. Elektrikci tarafından
Tamam abi

Abi yeni hatırladım klimaya toprak bağlı degil

Moderatör tarafında düzenlendi:
sürekli soket ucu yakan aşırı akımda çekiyorsa kondenseride temizse klimalarda kablo uçlarına soket bağlamak yerine soket bağlantı kanatlarını kırıp direkt sağlam bir klemens bağlarsan daha iyi olur. gittiği yere kadar daha iyi gider.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri