Beko D7142MS çamaşır makinesi yıkama yaparken durmuş .

melikşah

Üye
Beko D7142MS çamaşır makinesi yıkama yaparken durmuş, program ilerlemiyor, şık şık röle sesleri geliyordu. Yıkamayı iptal ettim içindeki suyu boşaltmıyor. Restledim tekrar yıkamayı başlattım ekranda program çalışıyor demesine rağmen çalışmıyor. Her hangi bir hareket yok. Arıza neden kaynaklanıyor olabilir.
Not: 3 gün önce motor kömürü bittiği için kömürünü ve rezistansı değiştirdim. Yaptığım ölçümde Rezistansın arızalı olduğunu gördüm.

Beko D7142MS çamaşır makinesi yıkama yaparken durmuş, program ilerlemiyor, şık şık röle sesleri geliyordu. Yıkamayı iptal ettim içindeki suyu boşaltmıyor. Restledim tekrar yıkamayı başlattım ekranda program çalışıyor demesine rağmen çalışmıyor. Her hangi bir hareket yok. Arıza neden kaynaklanıyor olabilir.
Not: 3 gün önce motor kömürü bittiği için kömürünü ve rezistansı değiştirdim. Yaptığım ölçümde Rezistansın arızalı olduğunu gördüm.
Kapi kapaniyormu?
Kapi kapandiqdan sonra su geliyormu

Kapak kapanıyor. Her ihtimali göz önünde bulundurarak kapak kilidinin 3 ve 4.ayaklarını kısa devre yaptım, yinede çalışmadı.

Kapak menteşesi ni değiştirdim su almaya başladı ama motor çalışmıyor program ilerlemiyor. Programı iptal edince pompa suyu boşaltıyor. Yıkama motoru çalışmıyor

Motor kömürünü yeni değiştim. 3-4 defa çamaşır yıkandı.

Motor kömürünün plastik kılıfındaki tırnaklarının ince olmasından oluşan boşluktan kömürler birbirini karşılamadığından dolayı motor çalışmadığı anlaşıldı. Bakımcıı arkadaşa yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
20180402_200603.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri