Beko D15081B Çamaşır Makinesi, iyi sıkma yapmıyor su kalıyor yardım

mehmetavc

Üye
Beko D15081B Çamaşır Makinesi, iyi sıkma yapmıyor ve kazanda su kalıyor. Sıkma programı çalışıyor ve kazan motor devri iyi normal gibi sıkmadan sonra su kalıyor. Alt kısımdan su pompasının orada ki su tahliye yerindeki kapağı kontrol ettim herhangi bir cisim vs çıkmadı. Acaba su pompası mı görevini yitirdi pompa çalışıyor normalde.
Tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.

Son düzenleme:
Makina sikma modundayken hizlanip tam devir aliyorsa pompayi degistir hic başka yerde sorun arama.

Makina sikma modundayken hizlanip tam devir aliyorsa pompayi degistir hic başka yerde sorun arama.
İlginiz için teşekkür ederim anladım usta sanırım motor devri biraz düşük, kömürlerini yeni değiştirdim, eskisi kadar devir almıyor az farkı var ondan olabilir bu zamanla düzelir mi ki

İlginiz için teşekkür ederim anladım usta sanırım motor devri biraz düşük, kömürlerini yeni değiştirdim, eskisi kadar devir almıyor az farkı var ondan olabilir bu zamanla düzelir mi ki

Motor devrini alamiyor diye birşey olmaz.motor ya hic dönmez yada tako bobini arizali olursa direk yüksek devirde döner. Sizin sorun motor değil su tahliye pompasini değiştirin sorun çözülür...

İyi sıkmamasının sebebi pompadan önce ki boruya para sıkışmış ve sebebi oymuştu sorun şimdi düzeldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri