Baskı devre çıkarılması

suat35160

Üye
Herkese merhaba.
İzmir içinde baskı devre çıkartan yer var mı? bilen, duyan, yaptıran arkadaşlar varsa yardımcı istiyorum???:(:(

kendinizde çıkarabilirsiniz ebatları büyükse çıkarmak zor olabilir baskı devresini.

ebat büyük değil ama ikidir yapıyorum çıkmıyor ütülüme ile yaptım baskı plakete lazeer yazıcıdan şüphem yok ama sorun ütüde mi bende mi anlayamadım

asit olarak ne kullanıyorsun tuzruhu ve perhidrol mu?

lazzerden çıkartıyorsan elişi kağıdı kullanmanı tavsiye ederim tuzruhuna göre 5 ölçeğe 1 pehidrol koyman lazım kolay gelsin

Bence de hemen pes edip baskıları firmaya yaptırmaya çalışma. Bu tamamen bir el alışkanlığı. Zamanla oturuyor. Ben ilk birkaç denememde hüsrana uğradım. Fazla ütüleme yolların dağılmasına, az ütülemekte yarısının çıkmamasına sebep oluyordu. Ama şimdi bırak FR4 ü, alüminyum pcb ye bile A4 ebadındaki çıktıyı mükemmel aktarıyorum.
Nacizane tavsiyem; kuşe kağıdı veya başka bir kağıt kullanmak yerine asetat kullanman. Avantajları çok fazladır.
* Şeffaf olduğundan ne kadar ütülemen gerektiğini görebilirsin.
* Sert yapısı sayesinde arada bir köşesinden kaldırıp boyanın plakete geçip geçmediğini bizzat deneyebilirsin. Geçmediyse aynı durumda ütülemeye devam edebilirsin.
* İşlem bittiğinde ılık su içinde ovalama gibi bir derdin de olmaz.
* Plastik yapıda olduğundan yüzeyi tüm kağıtlardan daha pürüzsüzdür. Bu da plaket soğuduktan sonra tek seferde çıkarıp direkt aside atabilme olanağı sağlıyor.

Ben hala başaramıyorum, uğraşamıyorum dersen İzmir'de Baskıdevre adlı firma olduğunu biliyorum. Kalitesine göre oldukça ekonomiktir. Site adresi aşağıda. Kolay gelsin.

Baskı Devre

ılk yapan amator arkadaşlar a tavsıyem fotoğraf kağidı kullansın bulamazlarsa kuşe kağıt olabılır ama fotoğraf kağıdını tutmaz lazer çıktı çok onemlı koyu olması şart eğer devrenız kuçukse kirtasıyelerde kimlik kaplama makınaları var goturun ustuste beş sefer makınadan geçırın ütü baskı yapılan yuzeye homojen olarak baskı yapmıyor yanlış anlamasın yenı başlıyan arkadaşlar ütuyle yapmak ustalık ıster yazdıklarımı uygularsanız baskılı devrede 0.2 mm lık yollar çok rahat çıkar kolay gelsın

Herkese merhaba.
İzmir içinde baskı devre çıkartan yer var mı? bilen, duyan, yaptıran arkadaşlar varsa yardımcı istiyorum???:(:(

01 04 2010 tarıhınden ıtıbaren baskı devre leksan etıket baskı falıyetımız hızmete gırecektır yer ızmır bayraklı
------------------
01 04 2010 tarıhınden ıtıbaren baskı devre leksan etıket baskı falıyetımız hızmete gırecektır yer ızmır bayraklı

Son düzenleme:
Nacizane tavsiyem; kuşe kağıdı veya başka bir kağıt kullanmak yerine asetat kullanman. Avantajları çok fazladır.
* Şeffaf olduğundan ne kadar ütülemen gerektiğini görebilirsin.
* Sert yapısı sayesinde arada bir köşesinden kaldırıp boyanın plakete geçip geçmediğini bizzat deneyebilirsin. Geçmediyse aynı durumda ütülemeye devam edebilirsin.
* İşlem bittiğinde ılık su içinde ovalama gibi bir derdin de olmaz.
* Plastik yapıda olduğundan yüzeyi tüm kağıtlardan daha pürüzsüzdür. Bu da plaket soğuduktan sonra tek seferde çıkarıp direkt aside atabilme olanağı sağlıyor.

fabrisio , dediğin asetat kağıt. Şeffaf ve plastik yapıda , şu eski tepegöz gibi şeylerde kullanıyorlardaki sanki..

Bu kağıt ütünün sıcaklıığından dolayı işlem sırasında zarar görmüyor mu?

Benim ilk gözümde canlanan o kağıdın eriyip ütüye yapışacağı :) Bir de aynı lazer yazıcıda mı kullanılıyor ?
Daha önce de duymuştum sanki ama deneyememiştim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri