Basınç Sensörü Yardım.

Arkadaşım basınç azalınca uyarı verecekse hiç basınc sensorü kullanma. Ben tanktaki sıvı seviesini görmek içi böyle bir şey yapmıştım. Seviye şarteri yada ultrasonic sensörler ile halledebilirsin. Belirli bir seviyenin altına düşünce uyarı yada başka bir sistemi açıp kapatır pompa, vana vb..)

sayın arakdaşım sen olçümünü yapacağın tankları direk görmekmi istiyorun veya ma çıkışı ile hem görüp hemde tankın çıkışında bişey mi kontrol etmek istiyosun nebileyim veya plcye analog ınput olarak mı girmek istiyosun ona göre sana olçme yapman için ;
1.tankın içindeki basın senin basınç sensörüne uygun mu
2.nasıl çıkışa sahip olmak istiyosun?
3.çıkışında sadece görmek istiyosa ona göre röle tavsiye edicem
4.hem görmek istiyorum hemde plc ye analog olarak girmek istiyorum diyosan ona göre bağlantı şekli uygulaman gerekecek...

arkadaşın sen basınc transmitterleri ile ugrasma bence. ben 250 tonluk bir sistemde radarlı seviye transmiteri kullandım hem kendi üzerinde modul var (4-20 veya 0-20 ma cıkış) hemde istersen kontak gerekiyosa kontrolörleri var. markasını vermk istemiyorum reklam olmasın. cok yüksek basınclara kadar calısabiliyor. bizim yaptıgımız iş yaklaşık 200 derece ve cok yüksek sıcaklıkta sorunsuz bir şekilde calıstı.
ama istiyosan ki özelden daha ayrıntılı görüşe biliriz.

arkadasım piyasada cam borunun icinde mıknatıs olan sıvı seviye ölçerler var tankın yanına monte edıyosun üzerinede reed sensör dedigimiz basit elemanlar var istediğin yerine istediğin kadar yerlestirebilirsin. dolu-boş-alarm vs.

Fabrikamızda geçenlerde Emerson firmasından eğitim verildi eğer 4-20mA Radarlı transmitter kullanırsan istediğin şeyleri yapabilirsin.

abi bir tane potansiyometre 5 k lık falan bir tane pic örn adc modülü olana yani analog veri okuyabilen 16f876a ,16f877a gibi sonra bir tane lcd ekran 16*1 yada 16*2 öyle şeyler yani

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri