Ballastmı patladı yoksa floresanmı?

cüneyt69

Üye
Slm arkadaşlar,
Geçenlerde internetten 3 tane ballastlı armatür 3 tanede 36w floresan lamba aldım... montajdan.sonra lamba 5 saniye yandı sonra bişi patladı ama ne patladı bilmiyorum!!
Ballastın üzerinde
Lamp type 1x18 w yazıyor..bendeki lambalar 36 w, acaba onun içinmi patladı bişiler??
Satıcı hatasımı yoksa benmi hata yaptım acaba? Satıcı armatürleri başka yerden getirtmiş...
Saygılar

Ekli dosyalar

• IMG_20231027_161418.jpg
    IMG_20231027_161418.jpg
    151.9 KB · Görüntüleme: 21
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
18 ton istiap hakkı olan araca 36 ton yüklerseniz ne olacağını az çok tahmin edebilirsiniz. Burada bir hatalı aranacaksa öncelikli hatalı sizsiniz...
Cevaplarìnızdan dolayı teşekkür ederim.Fgencal usta evet hatalı olabilirim ama ben floransları ve armatürleri aynı satıcıdan spariş verdim ve armatürlerin uyup uymuyacağını sormuştum satıcıya, onlarda evet uyar dediler! Demekki kontrol bile etmemişler.. sonuçta bisürü para saydım onlara ! Yanlış ürün göndermişlerse ben ne yapayım.. keşke kontrol etseydim önce....
36 watt'lık florans için yanlış armatür göndermiş olmuyormu bu satıcı şimdi? Hak talep etsem yanlış yapmış olmam dimi?
Screenshot_20231027-182124.png
Screenshot_20231027-182124.png

Tamam satıcı hata yapmış olabilirde usta çağırsaydınız hatalı olduğunu anında anlar sizi uyarırdı.
Armatürün fotoğrafını paylaşmamışsınız ama benim anladığım sizin elinizdeki armatür iki lambalı. 18+18 şeklinde. Tahminimce satıcı size tekli kullanım mı derken her lambaya ayrı balast mı olsun yoksa iki lamba için tek 36W balast mı olsun diye sormuş. Siz tekli diyince 18W balastlı göndermiş. Bir karışıklık olmuş yani...

Tamam satıcı hata yapmış olabilirde usta çağırsaydınız hatalı olduğunu anında anlar sizi uyarırdı.
Armatürün fotoğrafını paylaşmamışsınız ama benim anladığım sizin elinizdeki armatür iki lambalı. 18+18 şeklinde. Tahminimce satıcı size tekli kullanım mı derken her lambaya ayrı balast mı olsun yoksa iki lamba için tek 36W balast mı olsun diye sormuş. Siz tekli diyince 18W balastlı göndermiş. Bir karışıklık olmuş yani...
Armatürler tekli ustam...

Ekli dosyalar

• IMG_20231027_185835.jpg
    IMG_20231027_185835.jpg
    214.6 KB · Görüntüleme: 17
ucu açık sorulara, ucu açık cevap verirler. soru sormak kadar soruyu doğru sormak önemlidir. bu durumda haklı olduğunuz pencereler kadar, haksız olduğunuz pencereler var. şikayetçi olsanız bile siz haksız çıkabilirsiniz. yine de şansınızı deneyiniz...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri