Bağ evi için güneş enerji sistemi tavsiyesi

gldio

Üye
merhaba arkadaşlar,
benim ufak bir bahçem var, kuyu kazdırdım ve 1.5hp 220v bir dalgıç pompa aldım. komşumdan 110m kablo ile elektrik çekip arada sulama yapıyordum ama işler biraz değişti, o yüzden güneş enerjili bir sistem kurabilirmiyim diye size danışmak istedim.

bahçeye ufak bir kulübe de yaptım gece de kalabilmek için. şu an bahçede elektrik kullanan bir buzdolabı ve 1.5hp dalgıç pompa var. suyu 35m den sorunsuz çekiyor. yarım tonluk bir depom da var. günlük 30-45 dk çalıştırsam benim için yeterli oluyor.

biraz araştırdım ama tam olarak nasıl bir ihtiyacım olduğunu anlayamadım ama ilk izlenimlerimden şöyle bir liste çıkarmıştım: 200W*4 adet güneş paneli, 1 adet şarj kontrol cihazı, 1 adet 3KW tam sinüs inverter, 100A*2 adet akü

bu sistemi güneş enerjisi ile çalışan bir sisteme çevirebilir miyim, nasıl bir yol izlemeliyim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
2 adet 330 watt güneş paneli,
1 adet 3 kw inverter (şarj kontrol cihazı kendinde mevcut,
2 adet 150 ah jel akü.
Bu sistem sorunsuz işinizi görür.

çok teşekkür ederim.
dalgıç pompayı çalıştırmada bir sorun olmaz değil mi?
ayrıca rica etsem inverter ve güneş paneli için öneride bulunabilir misiniz?

çok teşekkür ederim.
dalgıç pompayı çalıştırmada bir sorun olmaz değil mi?
ayrıca rica etsem inverter ve güneş paneli için öneride bulunabilir misiniz?
Dalgıçta sıkıntı olmaz.
İnverter tommatech new 3 Kva 3000 watt,
330 watt lexron monokristal panel
Mümkünse ritar ve orbus gibi akü

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular