aydınlatma

the end

Üye
evimizin korıdorunda komutator anahtar var koridor ve dısarıdaki lambayı çalıştırıyor ben dısarıya da bir anahtar koymak istiyorum dıştan da ayrı kontrol nasıl edebilirim (dış) aydınlatmayı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Komütatördeki dış aydınlatmaya giden kabloyu söküp komütatöre gelen faz ucuna sökun.Dışarıya koyacağı-
nız anahtara, lambaya gelen fazı girdi çıktı yapın.

Son düzenleme:
komütatörden nasıl söndürecek devamlı yanmıyacak mı? lambayı dıştan yakarsak

Son düzenleme:
yani lambaları 3 noktadanmı kontrol etmek istiyorsunuz dısarıdan hem koridoru hem dısarıyı ayrıca 2 tanede evin içinde olacak dogrumu

hayır usta koridordaki anahtar komütatör hem koridor yakıyor hemde dışarıyı yakıyor benım extra dışarıyı yakıp kapatmak için dışarıdada anahtar koymak istiyorum bu mümkün mü acaba dış lambayı vaviyen gibi kullanmak istiyorum

Son düzenleme:
komutatör dediğin ciftli anahtar biri dısarıyı yakıyor biri koridoru yakıyor dogrumu ama sen dıs lambayı hem içeriden hem dısardan yakıp södürmek istiyorsun

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri