autocad

1579aaa

Üye
arkadaşlar autocad 2004 ile 2007 farkı nedir

hepsi aynı esasında dizan görüntüsü farklı sadece

AutoCAD ın 2008 ini upload edebilirim istersen.Onunda hiç bir farkı yok

2009 versiyonundan itibaren görüntü ve menüler daha farklılaştırılmıştır. her ileri versiyonda birkaç komut özelliği değişiyor veya ekleniyor.
örneğin; 2004 gibi eski versiyonlarda üstüste olan iki çizginin üzerine tıklanıldığında hangi çizgiyi seçtiğini tam göremezken 2011 versiyonda hangi çizgiyi seçeceksen çıkan panelden belirliyorsun. bir başka örnek verecek olursak 2004 versiyon da çizgi birleştirme (join) komutu bulunmazken 2008 versiyonunda mevcuttur. Ayrıca 2007 ve üzeri sürümlerde dinamik bloklar yaratabilir ve kullabilirsiniz.

alanım dışında çizim yapmadığım için görmediğim, bilmediğim özellikler de olabilir. fakat genel olarak değerlendirme yaparsak, her ileri versiyon bir önceki sürümün iyileştirilmiş halidir.

kıvanç bey
2009 ve 2007 autocad tablo işlemleri arasında ne gibi farklılıklar vardır.

ademcelik arkadaşım, bu komutu çok nadir kullandığım için maalesef cevaplamam zor. fakat tablo işlemleri konusunda excell kullanmak daha mantıklı geliyor bana. Ben hesaplama veya tablo ile işlemlerim olduğunda excell ile hazırladığım sayfayı kopyalayarak, autocadde "edit>paste spacial>bağlantı yapıştır>autocad entities" ile projeme yapıştırıyorum. tablolar normal autocad çizimi olarak uyumlu bir şekilde geliyor projeye.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri