Autocad de Elektrik Proje Çizimi Nasıl Yapılır?

herşeyi sıfırdan öğrenmek istiyosan megepin dökümanları her zaman işe yarar. http://cygm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/elektrik/moduller/aydınlatmaprojeleri.pdf bu pdf i incele. bende bu işe başlarken burdan başlamıştım. takıldığın yerler olursa sorabilirsin

projede aydınlatma sortilerini sayarken paralel sorti komutatör sorti anahtarsız sorti vb kavramlarda karışıklık yaşıyorum bu konuda kafamda netleştirecek yardım alabilirsem memnun olurum.Örnek olarak da ekteki şekilde bu hesabı görebilirmiyiz bu şemada vavien olmadığı için belirtmedim ama sıkıntı var

arkdaslar bise soracam..internetten yüzlerce elektrik sembollerinin olduğu bir klasör indirdim ama bunu autocad 2007 ye nasıl tanıtacam bilmiyorum.Bunları toplu halde bi klasöre falan mı kopyalyacam ya da baska bise mi yapacam acil cevap verirseniz sevinirim........

kimse cevap vermez boşuna uğraşma, bir hevesle kurulmuş bir site, ilk zamanlar çalışmış fakat ondan sonra pek aktifliği kalmamış.

autocad okulu sitesinden bulabilirsin.Ayrıca basit bir uygulama

autocadı tam anlamıyla kullanıyorum akıllı ev otomasyonu yapan bir firmada ev otomasyon çizimleri yapıorum fakat elektrik tesisat çizimi ve metraj hesabı yapan bir yere geçmeyi düşünüyorum arada çok fark varmıdır autocad bilgim yüksek

autocadı tam anlamıyla kullanıyorum akıllı ev otomasyonu yapan bir firmada ev otomasyon çizimleri yapıorum fakat elektrik tesisat çizimi ve metraj hesabı yapan bir yere geçmeyi düşünüyorum arada çok fark varmıdır autocad bilgim yüksek

Elektrik tesisatı çizimi o kadar çok kişi tarafından yapılıyor ki artık.Akıllı ev otomasyonu gibi geleceği parlak bir alan varken niye böyle bir karar aldınız?

kardeş örnek projeleri incele araştır o zaman öğrenirsin internette bir sürü örnek proje var

özfe ye katılıyorum :) ortalık projeci doldu internetten bile çizenler varken piyasa bu kadar kötüyken hiç girme bu işe. Güzel bi işin var o alanda kendini geliştirmeni tavsiye ederim.

slm arkadaşlar bana en az 5 bağımsız bölgeden oluşan autocadte cizilmiş projeler lazım elinde olan [email protected] adresine gönderirsen iyi olur teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri