Auto Tune Nedir? Ne İşe Yarar?

Auto tune ısı kontrol cihazlarında ve hız kontrol cihazlarında karşımıza çıkıyor uyguladığımda bir fark göremiyorum tam olarak ne işe yarar? :confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sn kahraman
auto tuning işlemi motoru sürücüye tanıtmak demektir voltaj ve frekans değerlerinin otomatik olarak belirlenmesi için önce motor plaka bilgilerini sürücüyü aktarırız ve otomatik ayar işlemini başlatırız bu işlemlerden sonra sürücü kendine bir v/f grafiği oluşturur ve bu fonksiyonla ölçülen stator direncide motoru kontrol etmek için kullanılır özetle çalışma hassasiyetini arttırır yapmadığımda fark görmüyorum demeniz sizin uygulamanızın karakteristiği ile ilgili diye düşünüyorum
aynı marka model 2 farklı makine motor aynı sürücüde aynı hassasiyette çalışmayabilmektedir bu en çok da yerli üretim ürünlerde görülebilecek bir durumdur
(kendi örnek verdiğim uygulamamız asansör makine motoru içindir )

ısı kontrol cihazlarındaki auto tune parametresi de pid döngüsünün parametrelerini otomatik olarak ayarlaması için kullanılır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
auto tuning işlemi servolarda nasıl yapılır.bir Pc gereklimi yoksa kendi panelinden paranetrelerlemi yapılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri