Audio diafon sistemleri arıza notları

buradan arızanın söylenmesi zor.

Slm arkadaşlar
ev tadilatı sırasında sıva ustası şubedeki tüm kabloları koparmış ve şube panosunu kırmış ben sa 201 alarak evime takdım fakat santralden gelen renklerde şubedeki renkler uyuşmuyor,
deneme yanılmayla kapı otomatiğini 7 ve 8 nolu üçlara bağladım. çalışıyor
santraldan gelen 23 voltluk dc akım olduğunu gördüm bu + ve - ucu şubede kaç nolu girişlere bağlamam gerekiyor bulamadım
Yardımcı olursanız sevinirim

kaç gündür ufacık bir bilgi rica ettim

arkadaşlar bi zahmet şu işe bi el atsanız ne olur
mahalledeki iki elektrikç getirdim hep ezber yapmışlar renkli kablo görmeyince işe el atmıyorlar yani parasıylada yaptıramadım

ev tadilatı sırasında sıva ustası şubedeki tüm kabloları koparmış ve şube panosunu kırmış ben sa 201 alarak evime takdım ancak santralden gelen renklerde şubedeki renkler uyuşmuyor,
deneme yanılmayla kapı otomatiğini 7 ve 8 nolu üçlara bağladım. çalışıyor
santraldan gelen 23 voltluk dc akım olduğunu gördüm bu + ve - ucu şubede kaç nolu girişlere bağlamam gerekiyor bulamadım
Yardımcı olursanız sevinirim
"daha önceki kırılan model zilsiz bir eski modeliydi" bu yüzden zilin çalışmayacağını da biliyorum ama en azından diyafonu çalıştırmak için uğdaşcam

merhaba arkadaşlar Gerçi kimse cevaplamıyor ama bir soru da ben sorayım sa 201 model sistemdeki zil panelindeki fotoselli aydınlatma gece olunca yanmıyor kablolarına baktığımda bağlı ama yanmıyor sebebi ne olabilir .Saygılar..

merhaba arkadaşlar Gerçi kimse cevaplamıyor ama bir soru da ben sorayım sa 201 model sistemdeki zil panelindeki fotoselli aydınlatma gece olunca yanmıyor kablolarına baktığımda bağlı ama yanmıyor sebebi ne olabilir .Saygılar..

Merhabalar
Fotosel devresi eğerki santral üzerinden besleniyorsa fotoselde 1 (-) 6 (+) 18vdc kutuplarını ve voltajını kontrol ediniz.
sonraki aşamada fotoseli elinizle karartığınızda lambalara 3,5v geldiğini kontrol ediniz.

Merhaba arkadaşlar ;
Yeni taşındığım evde kapıcısız Audio SA var. Bütün apartmanın zilleri çalışıyor ama bizimkisi çalışmıyor. Sorun neden kaynaklanıyordur?

Merhabalar
Şube üzerindeki zil özelliğini kullanıyorsanız, butondan zilinize basıldığında yeşil ışık yanıyorsa zil sesi çıkmıyorsa sorun şubede veya tesisatta, şube hiç tepki vermiyorsa sorun tesisatta veya butonda olabilir.

Arkadaşlar merhaba,
Belki yazmam gereken başlık konusu ile alakalı olmayabilir şimdiden af ola.Benim oturduğum apartmanda MAS S4K0203 kapıcısız diafon sistemi var 5 daire bulunmaktadır.Kapıdan hangi abonenin ziline basılır ise basılsın hoparlörde kimin olduğunu anlamak için butona basıldığında ses ne kapıya gidiyor nede kapıdakinin sesi daireye geliyor.Hoparlörde sadece boş bir gürültü sesi duyulmaktadır.Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba yardımcı olabilir misiniz?Birde bağlantı şeması var mıdır nette aradım bir türlü bulamadım.Şİmdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

zil sesi cok düşük cok az cıkıyor arkadaslar dairede duyulmuyor yani sa 201 modeli ne yapmak gerekir?

Diğer dairelerde de zil sesi az ise; sizin SA 201 arızalıdır. Tüm binada ses kısık ise tesisatınızda kısadevre olabilir yada santralde AS 12 zil kartı arızalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri