ATX PFC power yardım öneri

Bunun direnç olduğuna eminmisiniz? Kısa devre mi gösteriyor. Bence bir daha kontrol ediniz. Çünkü bu kodlara sahip bir direnç görmedim. Benim içinde ilk olur belki. Belki direnç tipi bobin olabilir.
5 halka renkli direnç. Önemli kural: direnç okumaya rengin bacağa yakın olduğu taraftan başlanmalıdır.

Bu durumda; beyaz-sarı-sarı-kırmızı-kırmızı = 94,4 kohm

Bu değere en yakın 100k direnç var elimde.
güzel insan elektrik verirken bir şeyleri patlatmak istemiyorsan araya seri lamba gir.
Değerli @paskomya evimi yeni taşıdım. Deneme işleri için seri akkor ampul kullandığım uzatma kablom vardı.

Son düzenleme:
Değerli hocam evimi yeni taşıdım. Deneme işleri için seri akkor ampul kullandığım uzatma kablom vardı. Geçen ay evi taşıyınca tüm eşyaların yeri değişti. Bu arada Mersin'e suriyelilere ek olarak Akkuyu'da Ruslar, savaştan kaçan Ukrayna'lılar gelince kira fiyatları tavan yaptı.
1- hoca camide ve ben hoca değilim.
2- uzatmadaki akkor ampul değil, tezgahtadır ustanın akkor lambası
3- ev kirası-ukrayna-ruslar-suriyelilerin konu ile alakasını çözemedim.

Ok hoca değilsiniz. size hocam diye hitap etmem. Uzatma derken modifiyeli uzatma demek istedim. Cihaz denemek için...
@paskomya

Son düzenleme:
@serkan_48 20v zener diyot ve 94,4 kohm direnç değiştirdim. Direncin orjinal değeri olmadığı için 2 adet 47kohm seri bağladım ve daralan makaron ile izole ettim. Değişen direncin sıcaklığı 50 dereceye ulaşıyor. Direnç çevresindeki diyot ve zener diyotlarda normal görünüyor.

Sekonder katın hızlı diyotlarını ve soğutucuyu iki trafo arasında kalan zener diyota ulaşabilmek için söktüm. Arızanın primer tarafta olduğunu düşünüyorum. U2 pcb kodlu UC3845 8 bacaklı entegre ve kodu görünmeyen (3. fotoda görünüyor Q4) sağ tarafındaki transistör (2sa928a) Direnç patlamadan önce değişmişti. Q8 kodlu tarnsistör (945) sağlam.

giriş voltajı filtre katından blok kapasitöre kadar geliyor. tarfolarda giriş yok!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

@serkan_48 20v zener diyot ve 94,4 kohm direnç değiştirdim. Direncin orjinal değeri olmadığı için 2 adet 47kohm seri bağladım ve daralan makaron ile izole ettim. Değişen direncin sıcaklığı 50 dereceye ulaşıyor. Direnç çevresindeki diyot ve zener diyotlarda normal görünüyor.

Sekonder katın hızlı diyotlarını ve soğutucuyu iki trafo arasında kalan zener diyota ulaşabilmek için söktüm. Arızanın primer tarafta olduğunu düşünüyorum. U2 pcb kodlu UC3845 8 bacaklı entegre ve kodu görünmeyen (3. fotoda görünüyor Q4) sağ tarafındaki transistör (2sa928a) Direnç patlamadan önce değişmişti. Q8 kodlu tarnsistör (945) sağlam.

giriş voltajı filtre katından blok kapasitöre kadar geliyor. tarfolarda giriş yok!

Ekli dosyayı görüntüle 91563

Ekli dosyayı görüntüle 91564

Ekli dosyayı görüntüle 91565
Ekli dosyayı görüntüle 91566

Ekli dosyayı görüntüle 91567
Vuuuuu . Termal kamera . Hastasıyız.

Orada switiching entegre var herhalde. Onu da kontrol ettiniz mi ? Ya da her ne zikkimsa etiketi okunmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri