ATX PFC power yardım öneri

Mekatronik forum da detaylı paylaşımlarım var bu cihaz hakkında.

Bilgine sağlık serkan kardeşim. Birşey daha öğrenmiş oldum. Hiç patlak zenere denk düşmedim daha .
Ben böyle basit kart tamir işleriyle uğraşmıyorum malesef. Çok fazla zaman gerektiren işler bunlar. Ama çok zevkli iş. Çok seviyorum ama zamanım yoktur bu işler için. Mekatronik sitesi beni pek sarmadı :) Orası böyle çok fazla resmi geldi bana :) üstelik burda serkan var :) Onsuz yapamiyorum :D Gerçi orda da serkan var ama burası daha güzel bence :)

Seni göndermeden önce söyleyeceğin bir şey varmı? Kac gün istirahat etmek istersin onuda söyle buradan bari.

Son düzenleme:
Deli-akıllı-kuyu-taş kelimelerini kullanarak bir cümle kurun .

Deli-akıllı-kuyu-taş kelimelerini kullanarak bir cümle kurun .
valla bende çözemedim gitti yani. Fikir paylaşmak neden suç olsun ki. Ne güzel eğleniyoruz işte. Bildiğimiz kadarıyla cevap yazıyoruz. Müneccimlik yapacak halimizde yoktur. Ben o direnç olarak görünen şeyin direnç olup olmadığını bulamadım ve cevap ta yazmadım. Her şeyi de bileceğiz diye bir şey yoktur. şu beyaz renk baya bir kafa karıştırıcı.

valla bende çözemedim gitti yani. Fikir paylaşmak neden suç olsun ki. Ne güzel eğleniyoruz işte. Bildiğimiz kadarıyla cevap yazıyoruz. Müneccimlik yapacak halimizde yoktur. Ben o direnç olarak görünen şeyin direnç olup olmadığını bulamadım ve cevap ta yazmadım. Her şeyi de bileceğiz diye bir şey yoktur. şu beyaz renk baya bir kafa karıştırıcı.

Sen eğlenirken verdiğin tavsiyeler başkasının hayatını riske atabilir. Fark bu.
serkan hocam. Arızayı buldum. açık devre olmuş direnç var. 5 şeritli ( Kırmızı-kırmızı-altın-altın-beyaz ) Tolerans rengi, bu olmamalı ama fotoda da göründüğü gibi bir durum var. yerine kaç ohm direnç takmalıyım? 1/4 wattlık bir direnç.

Ekli dosyayı görüntüle 91509

Bu parçadan devre karti üzerinde başka var mı?

3 mosfet ve bir soğutucuyu hepsi bir arada söken tek deli benim sanıyordum 😀 Çok şükür rahatladım.
tek sen değilsin merak etme, zaten lakabım (çatlak) aslında yalan da değil. dünyaya motorun üzerinden kafa attığımda, karam kırılmadı ama kafa tasım çatladı.

22 ohm direnç bağladım patladı,Voltajları tekrar alınca size ayrıntılı fotoğraf göndereceğim. Aşağıda arızalı olan zener diyot paylaşıyorum. Diyotun değeri 20 volt mudur? yoksa 55 volt mudur? yoksa 4148 gibi kodlanmış bir diyor mudur? bilgi verirseniz ona göre parçacıdan satın alacağım

Ekli dosyayı görüntüle 91516Ekli dosyayı görüntüle 91517
güzel insan elektrik verirken bir şeyleri patlatmak istemiyorsan araya seri lamba gir.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri