ATMELLER VE C DİLİ

cmlsnkl

Üye
Arkadaşlar merhabalar..Ben C dili öğrenmek ve bununla beraber yazılım dillerine c# C++
Gibi geçiş yaparak mikro işlemcilere program yazmak istiyorum.Atmellerle ilgili yardım edebilirmisiniz..Atmel Programmer nedir nasıl orogram atılır programı nedir nasıl temin ederim ve nasıl DiLLeri geliştiririm..Teşekkür ederim cevaplarsanız

Merhaba,
Atmel mikrodenetleyici firması olması lazım. Ben C ile mikrodenetleyici programlarken keil uvision 4 programında yazdığım C kodunu hex dosyasına çevirdikten sonra onu proteus programında kurduğum devredeki 8051 mikrodenetleyicisine atıyorum. Benim işime yarar dersen yardımcı olurum.

Altaş Yayınlarının CCS C ile Pic Programlama Kitabına göz at programın her kodunu detaylı olarak anlatıyor. veya Pic Basic Pro Programıda işini görürü

kolay gelsin arkadaşlar

atmega8'i yeni aldığımda 1 kez programlayabiliyorum fakat yeniden programlamak istediğimde programlanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? atmele hex kodunu göndermek için prosys marka usb programlayıcı kullanıyorum. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

kolay gelsin arkadaşlar

atmega8'i yeni aldığımda 1 kez programlayabiliyorum fakat yeniden programlamak istediğimde programlanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? atmele hex kodunu göndermek için prosys marka usb programlayıcı kullanıyorum. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

konfigürasyonda dahili osilatörü iptal ederseniz tekrar programlamak için harici clock uygulamanız gerekir.
(cksel 0-1-2-3)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri