Atmega328P-PU donma problemi

Merhaba, Atmega 328p-pu ile bir devre tasarladım fakat programladıktan sonra 12v röle kontrol ediyorum. bu röle kapandığında veya açıldığında ara da bi kartın donmasına neden oluyor. taki butonla interupt atana kadar. Rölede diyot bağlantısı mevcut. Röle optokuplor ile izloleli. Entegre girişlerinde kondansatorler mevcut. vcc aref ve avcc pinleri 5v bağlı ve 33uf kondansator ile destekli. Devre şemasını şuan çizilmiş olan ile devredeki aynı değil çok değişiklik yaptım. o yüzden ekleyemedim. Takıldım kaldım yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
33 uf da istenileni vermez. Vcc gnd arasina Seramik kondanstor de takin. En az 100nf.

100nf seramik takılı. ben 33uf yi ekstra taktım. artırmam mı gerek düşürmem mi ?

Ben 1uf seramik takıyorum. Direk bacaklara. Bacaklara yakın takildiysa problem olmaması lazım. 100nf bacaklara 33 biraz uzaga. Mümkünse 100nf arttırılmalı. Paralel yapabilirsin. Hiç olmadı 10- 100uh bobin vcc girisine takilabilir

Son düzenleme:
Bobin düşünüyordum trafo çıkışına 1000uf kondasatör ile birlikte. 100uh bobin

Filtre komponentleri hemen entegre bacaklarına takılmalı. Uzağa etkisi olmaz. Bobin kapasitör ikilisi LC low pass filtre oluşturuyor. Avcc ye de takılırsa analog okumalardaki parazit de azalir

yeni bir tasarım yapmam gerekli anlaşılan. Ah bir de osiloskop olsada ney nasıl gelişiyor görsem. Değerler yeterli olur mu ki 1000uf kondasatör ve 100uh bobin ?

Kapasitör en fazla 100uf. Bobin 1mh ye kadar yolu var özellikle avcc için.bunlar zaten direnç gibi küçük. Fazla fazla çeşit alın. Ayrıca seramik kondanstor 1uf civari

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri