Atmega328P-PU donma problemi

Denemeye çalışacağım inşallah. malzemeleri temin ettikten sonra ve yeni bir kart tasarımından sonra durumu gözlemleyeceğim. Ha şuan ki kartdaki sorunu da watchdog komutu ile de bi nevi ileri taşımış olduk. Ama bu sorunun çözülmüş olduğu anlamına gelmiyor tabiki.
Kapasitör en fazla 100uf. Bobin 1mh ye kadar yolu var özellikle avcc için.bunlar zaten direnç gibi küçük. Fazla fazla çeşit alın. Ayrıca seramik kondanstor 1uf civari
Hocam, Seramik kondansator de uf değerde bulamadım. 1uf mi ? 1 nf mi ?

Son düzenleme:
Güç kaynağı olarak ne kullanıyorsun? Aynı problemi usb şarj aletiyle bende yaşamıştım başka bi tane denedim düzeldi. Dandik smps develeri maalesef ani değişen voltajlarda çok parazit üretiyor entegrenin donmasına sebep oluyor.

Denemeye çalışacağım inşallah. malzemeleri temin ettikten sonra ve yeni bir kart tasarımından sonra durumu gözlemleyeceğim. Ha şuan ki kartdaki sorunu da watchdog komutu ile de bi nevi ileri taşımış olduk. Ama bu sorunun çözülmüş olduğu anlamına gelmiyor tabiki.

Hocam, Seramik kondansator de uf değerde bulamadım. 1uf mi ? 1 nf mi ?
https://www.robitshop.com/urun/10-cesit-seramik-kapasitor-seti-500-adet

Türkiye'de pek bulunmuyor. Aliexpresten almıştım.

Güç kaynağı olarak ne kullanıyorsun? Aynı problemi usb şarj aletiyle bende yaşamıştım başka bi tane denedim düzeldi. Dandik smps develeri maalesef ani değişen voltajlarda çok parazit üretiyor entegrenin donmasına sebep oluyor.
12v trafo ve 7805cv regülator. 33ufkondansator ve 100nf kondansator ile birlikte ayrıyetten köprü diyot çıkışında 470uf kondansator mevcut 25V

Günaydın mehmet.bey. ilk mesajda da belirttiğim gibi şuan kartın üzerindeki tasarım ile bilgisayarda cizdiğim devre bir değil. sök tak yol kazı yeni yol yap vs çok değişiklik yaptım. Bu arada da kodu ben yazmıyorum. Çok fazla kod bilgim olmadığı için arkadasıma yazdırmıstım.

Günaydın mehmet.bey. ilk mesajda da belirttiğim gibi şuan kartın üzerindeki tasarım ile bilgisayarda cizdiğim devre bir değil. sök tak yol kazı yeni yol yap vs çok değişiklik yaptım. Bu arada da kodu ben yazmıyorum. Çok fazla kod bilgim olmadığı için arkadasıma yazdırmıstım.
Kod kısmındada sıkıntı olabilir.

Sorunu biliyor. kontrol ettiğini ve edeceğini söyledi şuanlık çalışıyor çok nadir takılmalar oluyor.

Yazdığın kod hatalı veya entegreyi zorluyor olabilir.Kodda bir hata yok ise bence entegrede arızalı olabilir. Ben devredeki kondansatörlerin sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum. Bende aynı entegre ile 3 röleli sistem yapdım araya diyot, bc547 ile direnç koydum 1k. Baya çalışıyor. Hiç problemde görmedim. Rölenin takılı kalmadığından eminsen bence problem entegrede veya kodda.

Sorun güç beslemesi ve oluşan gürültüde. 220V Zerocrossing vs yaygın gürültü oluşturucu devreler var. Ne kadar opto ile yalıtsakta etki yapıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri