Atkı Sensörü

12orhun

Üye
selam benim sorunum atkı sensoru dokuma tezgahlarında kullanılıyor seramigin içinden iplik geçiyor iplik sürtündügümüddet +10 ve ya 12 volt çıkış veriyor atkı sensörüyle alakalı çalişan arkadaş varmı veyahut bilgisi olan

Dokuma tezgahlarında piazzo sensor kullanılır. Yaygın olarak ELTEX. Fakat bu konuda Mefa Sensor size yardımcı olabilir.

sana sürtünme sırasında voltaj vermiyor sadece bi buzer de oluşan titreşimle bir parazit veriyor bunuda karta okutabilirsin ve mefada bulunan sensörler olmuyo ben sordum getirttim uygulama için ama gecikme olduğu için çözüm olmadı adet fazla olursa özel üretilebilir başka bi alternatif var istersen

arkadaşlar bana dokuma tezgahlarında kullanılan ve ipin gerginliğini ölçen bir sensör gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim ipin gerginliği değişimi ile çalışma prensibine dayalı başka bir sensör varmı şimdiden teşekkür ederim

ipin gerginliği dokuma makınasında nasıl bi çözüm getirecek anlayamadım da ne amaçla kullanıcaksan yazarsan bu konuda baya bi deyeim sahibiyim

Merhaba, konuyla ilgili olduğu için burada sormak uygun olur sanırım. Bana da dokuma tezgahları için kullanılan mekik sensörü gerekiyor, sensör yaklaşık 5 mm mesafedeki karbondan yapılma mekiğin yerini tespit ediyor ve tepki süresinin hızlı olması gerekiyor çünkü mekik saniyede bir kaç kere önünden geçiyor. Bu iş için kullanabileceğim sensör hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

Hazır laf iplikten dokumadan açılmışken.Bana da çözgü makinesi için ipliği algılayabilecek bir sensör lazım.2,5 metrelikbir silindirin üzerinden binllerce iplik geçiyor.Benim istediğim herhangibir iplik koptuğunda bunu algılayıp makineyi durdurabilecek bir sensör.Lazer ya da fiberoptik sensörlerle bu işi yapabilir miyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri