Atc adaptörü imalat aşamaları ve deneyimler

teşekkür ederim yusuf ; ilk ATC adaptöründen sana bir adet göndereceğim inşallah. senin makinada chuck-somun sınıfı nedir( ER ? )

Teşekkür ederim, siz yapın kullanın bize yeter.

Benimki ER20 ama yer sorunu nedeni ile hala makinemi kullanabileceğim zamanı özlemle bekliyorum. Çok yoğun kullanmayı (ATC gerektirecek) hayal bile edemiyorum. O nedenle ATC kullanımı bana lüks ve çok uzak görünüyor şimdilik.
Zaten küçük bir makine, ATC için yer bulamam.

Son düzenleme:
İndirilen dosya sayısına bakınca koca forumda 4 kişinin 4. ekseni varmış gibi duruyor :)

Bizde yok ki

RSFpxpg6dETEe9zN5yR6bO-5Sa65K2u8RSY8s5rkO6XXa4fNWC.jpg

Şöyle bir şey buldum. Freze ucunu bağlamak için bunun otomatik olanı olabilir mi diye bir düşünelim. Veya en azından el aleti manuel anahtar terine böyle bir ürün olsa..

Son düzenleme:
benim tasarıma ve üretime ait hersey bitmiş durumda, seri imalat aşamasına geçmek üzereyim ve buna yönelik çalışıyorum şu anda ( web sitesi ve mobil ulaşım, vergi no, fatura vs...)

umarım sipariş geçersiniz :)

İlk imalat ER20 zaten... bende bunu kullanıyorum ancak ER 11 den ER25'e kadar bütün çeşitleri olacak ve hatta er sınıfına uymayıp başka çeşit motor kullananlarda özel sipariş olarak istedikleri spindle ağzına göre kendi tercihlerini verebilecek ve memnuniyet ile kullanabilecekler. vatanımıza milletimize hayırlı olsun inşallah. minimum atc yerlisi 15binden başlıyor ithal olanları 30 40 binden... ve hiçbiride dost millet değil açıkcası... adamları batıracağım....

bu adaptör ile o pahalı atc satışları sıfırlanacak dahası kompresör kullanılmayacak ve firmaların ilk yatırım maliyetleri oldukca düşecek dahası üretim esnasında uc değişimlerinde çok sıkıcı olan ve adamı bıktıran uc sıfırlaması zaman kaybı olmayacak, kullanılan uçların ömrü uzayacak ve üretilen imalatın kalite ve estetiği daha mükemmel olacak...

Bu adaptörü geliştirmek için 1 seneden fazla tasarım zamanı, cnc router'ıma 4. eksen ve torna yükseltmesi ve onlarca prototip üretimi yaparak emek verdim.harcadığım parayı söylemiyorum.... umarım beğeneceksiniz... az daha sabır....

Son düzenleme:
Epeydir bir şeyler paylaşmamıştım, konuyu yeniden hortlatalım :pRESIM 1.jpg Yerli ve milli Auto Tool Change Adapter.

Ekli dosyalar

• RESIM 2.jpg
    RESIM 2.jpg
    347.3 KB · Görüntüleme: 48
  • RESIM 3.jpg
    RESIM 3.jpg
    351.1 KB · Görüntüleme: 49
Merhaba Sayın Ankis, Er20 ATC ile ilgili başarıya ulaşabildiniz mi ya da bilgi alabileceğimiz bir sitesi var mıdır?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri