Asenkron Motorda Bobinin Karşı Bağlantıları Yok ?

İyi forumlar herkese motorun kapağını açınca böyle bir görüntüyle karşılaştım motor önceden çalışıyordu ve yıldız bağlıydı daha önce görmedim normal mi bu durum ?

Ekli dosyalar

• 20220917_105827.jpg
    20220917_105827.jpg
    213 KB · Görüntüleme: 27
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet önceden 1 defa gitti geldi makinaya takıldı ve böyle çalıştı daha sonra içine su çekti sökerken bu durumu gördüm tekrardan gitti tamire sadece temizlenip kurutulup geldi tekrar bağlıcam ama anlam veremedim bu duruma
Sadece yıldız çalışan bir motorsa içinden köprülü olabilir .Motor etiketi fotoğraf atarsanız anlaşılır.

Son düzenleme:
Üçgen ve yıldız göstergesi var ama şuan yıldız bağlasam sorun olmaz sanırım önceden de yıldız bağlıydı

Ekli dosyalar

• 20220917_105604.jpg
    20220917_105604.jpg
    214.7 KB · Görüntüleme: 18
yıldız köprüsü içten yapılmış. klemense çıkarılan uçlara üç faz vermeniz yeterli. bobinajcı kolaya kaçarak köprüleme opsiyonunu yok etmiş.
Tekrar bakır plakalarla köprü yapmasamda olur yani teşekkür ederim bilgilendirme için

bence bir daha o bobinajcıya sarıma motor göndermeyin.

motorun sargı uçları arası ölçümü nasıl yapılacak kolayca acaba ! ben motor kontrollerini hep izolasyon test ölçü aleti ile yapıyorum motorların sargı dirençleri ve izolasyonları önemli kestirimci bakımlarda önceden tespit edip arıza açmadan değişim yapıyoruz.

benimde 15 kw motorda başıma geldi hangi akla hizmet yaptı ise geri gönderdim uçları dışarı aldı, daha sonraları o arkadaşa sarıma motor göndermedim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri