ASD-B2 FRENLİ SERVOYU PLC YE NASIL BAĞLARIM

aytes

Üye
arkadaşlar elimdeki asd-b2 delta frenli 400watt motor sürücü takım var bunu harici pozisyonlama kullanaraktan transistör çıkışlı delta DVPSS11T2 tarnsistör çıkışlı plcye nasıl bağlarım servonun
cn-1 soket bağlantısını gösterildiği şekilde yaptım varsa örn uygulama örneği yardımcı olurmusunuz
teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
delta otomasyon sitesinden size daha iyi yardımcı olacaklardır.

sayın mesut arkadaşım fast delta forumada üyeyim güzel bilgiler var ama kısmı ve yetersiz gelmekte hatta bazılarını servo konusunda anlamıyorum tavsiyen için çok teşeşkkür ederim

Sanırım plcnin digital çıkışlarını kullanarak sürücüye haraket vermek istiyorsunuz doğru mu anladım ?
Eğer öyle ise sürücüye bağlanıp giriş çıkışlarına fonksiyon atamanız lazım. Örneğin 1. girişe sinyal geldiğinde 1000mm'ye git gibi. Soruyu doğrumu anladım bilemiyorum

cemal arkadaşım aynen dediğin gibi dvp 14 ss transistör çıkışlı plcnın y0-y1 çıkışlarını kullanaraktan bu işlemi yapacağım ama plc servo komutları olarak neyi nerede kullanacağım
servo ile ilgili ilk uygulama yapmaktayım ac ve dc motor dop panel vb gibi yazılımlarda sorunum
yok ama bu servo işi kafamı karıştırdı açıkçası yardımlarınız için çok teşekkürler

bu işi en kolay sürücüye bağlanıp yapabilirsin. Söylediğiniz sürücülerle daha önce bir çalışma yapmadığım için nokta atışı bir bilgi veremeyeceğim

aytes
plc tarafında puls çıkış komutlarının olması gerek.Ben genelde servoyu fatek plc kullanarak sürüyorum ama delta da onda benziyor.Puls çıkış komutlarını kullanarak y0 servonun sign girişine y 1 de yom girişine bağlanacak.Zaten servo bağlantısı deltanın sitesinde var.Burada dikkat etmen gereken şey servonun p1.44 ve p1.45 parametreleri.erisi kolay zaten.

çok teşekkürler yardımınız için sağolun deneme fırsatım olmadı uygulamayı yapınca yazarım olumlu veya olumsuz saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri