Asansör

Alamex

Üye
Arkadaşlar merhabalar;
Meksika'da 6 adet asansörümüz var. 27 durak
En yüksek motor değerleri su şekilde 3*220 v giriş. Senkron motor 20 kutup 17,5 kW 69,5 A 2m/sn çalışma hızı var.
Ben Fuji drivera adim gibi eminim sürebilirim.Ama bu proje için frenleme direnci ne kullanmalıyım yoğun bir trafik olacak.?
Ayrıca kurtarma olayını nasıl yapmalıyım faz nötr arası 127v geliyo meksikada nötr baglamasam 220 v ile kurtarma yapabilir miyiz? aküleri 18 A mi kullanmalıyım yoksa 9 A yeterli olur mu. ?
27 durak için 90 m kadar seyir mesafesi var. Voltaj düşüklüğü yaşamamak için adapteri kaç W kullanmalıyım. ? Meanwell veya Delta adaptere güveniniz nedir ?
Ayrıca 70 A için kaç mm güç kablosu kullanmalıyım.
Daha önce böyle büyük bir proje yapmadım 32 durak yaptım ama 3faz380 v olduğu için bu sorunlarım yok tu.
Ayrıca bir sorum daha olacak. Kontaktorlerin bobinlerini kaç volt kullanmam gerekiyor.?
Schneider d serisi 110vac bobinli kontaktor kullansam kontaktor görevini yerine getirir mi. ?

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tek proje için çok fazla sorunun var. Sakince okuyunca bunların çoğu sorun değil sanki. Sende bi sakinleş derim ben. Bu kadar az detayla ve kısaltmalarla bunlar cevaplanamaz ki.

Tek proje için çok fazla sorunun var. Sakince okuyunca bunların çoğu sorun değil sanki. Sende bi sakinleş derim ben. Bu kadar az detayla ve kısaltmalarla bunlar cevaplanamaz ki.
Sorunların hepsini hallettim sadece bir tek sorum kaldı. Kontaktor bobini 110 Vac bir kontaktor aldım 127 Vac ile bobinlere enerji versem kontaktor ilerde zarar görür mü acaba. ? 110 Vac ye düşürmek için ne yapmam gerekir hangi direnç ile sorunumu çözerim. ?

%15 lik bir farkın sorun olacağını sanmam. Bu kontaktörün ne sıklıkta ve ne kadar süre boyunca çalışması ile de alakalı. Bobinin ısınma durumunu gözlemleyebilirsin. Açıkçası kontaktör bobininin besleme voltajı 127v olması şaşırttı beni.
Sorunların hepsini hallettim sadece bir tek sorum kaldı. Kontaktor bobini 110 Vac bir kontaktor aldım 127 Vac ile bobinlere enerji versem kontaktor ilerde zarar görür mü acaba. ? 110 Vac ye düşürmek için ne yapmam gerekir hangi direnç ile sorunumu çözerim. ?

%15 lik bir farkın sorun olacağını sanmam. Bu kontaktörün ne sıklıkta ve ne kadar süre boyunca çalışması ile de alakalı. Bobinin ısınma durumunu gözlemleyebilirsin. Açıkçası kontaktör bobininin besleme voltajı 127v olması şaşırttı beni.
Çünkü giriş faz voltajimiz 3*220 Vac 1 faz 1 nötr arası 127 Vac geliyo kontaktor bobinlerimiz 127 v degil 110 v dur. Saygılar yorumunuz için teşekkür ederim

Çünkü giriş faz voltajimiz 3*220 Vac 1 faz 1 nötr arası 127 Vac geliyo kontaktor bobinlerimiz 127 v degil 110 v dur. Saygılar yorumunuz için teşekkür ederim
Bunu bilmiyordum. Asansör branşım değil. Öğrendiğim iyi oldu. Kontaktörü fren bobinini sürmek için kullanacaksın anlaşılan. Konu için benden daha uzman birinin yorumuna ihtiyaç var yada bu şekilde deneyeceksin.

Birde sürücü kullanıyorsun değil mi. Sürücünün rölesi olmalı. Farklı fonksiyonlarla kullanabiliyor olmalısın.

Son düzenleme:
Fren bobini ve motor kontaktor kontrolü yapacağım sürücü röle çıkışı zaten kuru kontak benim 127 Vac voltajimi 110 Vac ye dusuremez

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri