Asansör iklimlendirme

Ambitious

Üye
Arkadaşlar . İşyerimizdeki idari personel asansörümüz sıcaktan pişiyor ve bende tepesine fan takayım dedim . Firma fanla soğutamıyacağımı soyledi ve klima filan takabilirsiniz dedi . Aslında ben hala fanda ısrar ediyorum 12X12 fan idare etmezmi acaba ? Klima taksam dış ortamla nasıl irtibatını saqğlıyacağım . Sağolun

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
iç üniteyi kabinin içine ,dış üniteyi de kabinin üzerine yerleştirin .
asansör boşluğunda hava haraketi olacağından rahat çalışır.

yav kusra kalmayında okuyunca çok güldüm . napıyor bunlar asansörle seyrüsefere mi çıkmışlar duyanda asansörde yaşıyorsunuz sanar . gerçekten böle bir sorunlamı uğraşıyorsunuz. ? böle bişey yaparsanız dünya tarihinde asansöre siplit klima takan bir türk olarak altın harflerle adınızı yazdırırsınız. bir ara minibüste felan fotosunu gördüm o an ölmüştüm. eğer sizde böle bişey yaparsanız lütfen burda fotolarını paylaşırmısınız . şu günlerde gülmeye çok ihtiyacım varda. öldüründe gurtulak.

Aşağıdaki mesaj dikkate alınsın

Asansör güneşi doğuştan batana kadar görüyor ve içerde fena şekilde ısı veren spotlar var . Komik bi durum ama gerçekten rahatsızlık veriyor insana . Tuhaf ama astronomik rakamlarda makina aldığımız rittal panolarda aydınlatma ve fanın eksikliğine rastladığımız bu günlerde Türkiş çözümler şart..:)

asansör içine hava gönderecek (vantilatör) bir fan takın.Fan kapasitesi için 1 metot kişi başı 50 m3 yada 2 . metot kabin hacmi x8 (hava değişim katsayısı) debide fan seçin.Aksiyel fan yeterli olur.Fan önünde havayı yönlendiren kanatçıkları olan bulunursa yaşlı ve çocuklara rahatsızlık vermez.iyi çalışmalar.

yav kusra kalmayında okuyunca çok güldüm . napıyor bunlar asansörle seyrüsefere mi çıkmışlar duyanda asansörde yaşıyorsunuz sanar . gerçekten böle bir sorunlamı uğraşıyorsunuz. ? böle bişey yaparsanız dünya tarihinde asansöre siplit klima takan bir türk olarak altın harflerle adınızı yazdırırsınız. bir ara minibüste felan fotosunu gördüm o an ölmüştüm. eğer sizde böle bişey yaparsanız lütfen burda fotolarını paylaşırmısınız . şu günlerde gülmeye çok ihtiyacım varda. öldüründe gurtulak.

herhalde asansöre duvartipi split takacak değil.

hem neden olmasın.
konforun sınırı varmı?
paran varsa canın isterse cebinde bile klima taşırsın

asansör içine hava gönderecek (vantilatör) bir fan takın.Fan kapasitesi için 1 metot kişi başı 50 m3 yada 2 . metot kabin hacmi x8 (hava değişim katsayısı) debide fan seçin.Aksiyel fan yeterli olur.Fan önünde havayı yönlendiren kanatçıkları olan bulunursa yaşlı ve çocuklara rahatsızlık vermez.iyi çalışmalar.

Bencede çocukları ve yaşlıları rahatsız etmeyecek bir fan yeterli olacaktır diye düşünüyorum

İklimlendiriçi binanın en üst kattına monte edillir iklimlendiriçiden alınan şartlandırılmış hava izoleli elastiki bir hortumla asansörün tabanından monte edilir . İç kısımada oda sensörü konulur .Asansör kapısı kapandıgı anda şartlandırılmış havayı iç fan sayesinde emip kabine pompalanır .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,258
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri