Armatür Markası Olarak Ne Tavsiye Edersiniz?

sayın TWiST_oF_FaCe

hiç kimse armatür alırken daha sonra karşılaşacağı sorunları düşünmez. şu an benim elimde olsa cemdağı tamamen kaldırırm ama başka markaların da kapaklarını yedeklemek zorunda kalacağım için bir şey yapamıyorum ve cemdağ kapak alıyorum mecburen. bende isterim tabiki yerli malı kullanmayı ama bugüne kadar sorunlar yaşadığımdan dolayı genelde ithal malzemeler tercihimdir...

fluoresan armatür mü bilmiyorum ama balastın elektronik olmasına da dikkat ediniz. ithal markaların önemi balast ömründe daha çok anlaşılıyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayın TWiST_oF_FaCe

hiç kimse armatür alırken daha sonra karşılaşacağı sorunları düşünmez. şu an benim elimde olsa cemdağı tamamen kaldırırm ama başka markaların da kapaklarını yedeklemek zorunda kalacağım için bir şey yapamıyorum ve cemdağ kapak alıyorum mecburen. bende isterim tabiki yerli malı kullanmayı ama bugüne kadar sorunlar yaşadığımdan dolayı genelde ithal malzemeler tercihimdir...

fluoresan armatür mü bilmiyorum ama balastın elektronik olmasına da dikkat ediniz. ithal markaların önemi balast ömründe daha çok anlaşılıyor.

Kapaktan kastınız nedir? Sürekli değiştirmek zorunda mısınız? İleriye dönük hesap yaptığınızda armatür değişimi ile oluşacak yatırımın geri dönüş süresi çok mu uzun oluyor?

Tridonic' i ve piyasayı derinlemesine bildiğim için balast konusunda yerli mallarının çok zayıf olduğunu biliyorum, haklısınız. Ama armatür biraz daha farklı, elektronik bir ürün olmadığı için yerli malı uzun ömürlü ürünler gayet rahat bulunabiliyor.

Federal denen yerli malı elektronik balastı iyi bilen var mı aramızda? (Tüm ürünlerini çin' de mi üretiyor yoksa hepsini türkiye' demi?)

ben fluoresan armatürden bahsediyorum. ithal marka armatürün kapağı daha ucuzken yerli malı armatürün kapağı niçin pahalı olsun ki ? ayrıca ithal komple armatür yerliye göre daha pahalı ama ne hikmetse yerli malı kapak daha pahalı :)

ben fluoresan armatürden bahsediyorum. ithal marka armatürün kapağı daha ucuzken yerli malı armatürün kapağı niçin pahalı olsun ki ? ayrıca ithal komple armatür yerliye göre daha pahalı ama ne hikmetse yerli malı kapak daha pahalı :)

bu kapak neden değiştiriliyor dostum? gerçekten anlayamadım. armatürün pleksiglass ya da polikarbon olan ön kapak mı? (lens-diffuser..vs?)

gecem armatürlerini tavsiye ederim
izmir atatürk eğitim araştırma hastanesin de hep gecem kullandım orta kalite ve fiyatı da uygun
problem yaşamazzsın

Avolux Murat Aydınlatma armatürlerini tavsiye ederim. Fiyatlarını bilmiyorum ama tamamen yerli üretim, balastlar philips, tridonic gibi kaliteli cihazlar kullandıkları ampüller ise philips ve osram. Bakmakta fayda var. Biçok marka gibi çinden getirtip üzerine etiket yapıştır olayı yok.

Dış aydınlatmada değerlendirecek olursam ( kendi çalışma alanım) Gecem, Toros, Cemdağ,Pelsan. Yerli olup orta kalite ürün üreten armatür firmaları. Aklımdaki sıraya göre yazdım. Fiyatları uygun olmasa hiç tercih etmeyebilirim de.
Yerli olup Philips, Siteco'dan üstün gördüğüm ve her yerde bahsettiğim Heper-Moonlight. Gözüm kapalı kullanır ve tavsiye ederim. Fiyatları yukarıdaki muadillerine göre üsttedir ama hem estetik hem de kalite olarak üst seviyededir.
Led ürün olarak, EAE, LSP firmaları iyidir.

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler ve tavsiyeler için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,088
Son üye
220808043so

Yeni konular

Geri