Ariston avxxl105 elektrik alıyor, başlatma ışığı yanıyor. Ancak program başlamıyor .

Oncelikle ustalarım başta olmak üzere herkese merhabalar . Van 'ın Çaldıran ilçesinde görev yapıyorum. 3 ay once özel servisten 500 tl ye ariston avxxl 105 marka model bir çamaşır makinesi aldık . 2 buçuk aydır gayet memnun bir şekilde sorunsuz sıkıntısız kullandık. Ancak 2 haftadır ışık yanıyor . Başlatma düğmesine bastığımız zaman açılmıyor . Bazen akşamdan fişini çekip bırakıp sabah taktigimizda çalışıyordu . Bazende gelip gecerken surekli basiyorduk yine çalisiyordu. Bazen pes pese 3 4 makine yikiyor bazen de 1 yıkamadan sonra yine kendini kitliyordu, çalışmıyordu. Artık 1 haftadır buda olmuyor . Artık hiç işlemiyor , çalışmıyor . Makinemizden memnunum . Isınmasında sıkmasinda hiç sorun yaşamadık . Dün bulunduğumuz ilçede özel bir teknik servise bıraktık. On kartı bozuk, kart bitik dedi . Kart fiyatları çok yüksek. Çamasirlar birikti. Allah rızası yardımcı olabilecek var mı ?

Son düzenleme:
evin topraklamasında sorun var ...
öncelikle evin topraklama hattı varmı bir ona baktırın
yeni bir makina alsanız dahi yine bozulur.
kart bitmiş demesine bakmayın
büyük ihtimal üzerindeki bir kaç kondansatör şişmiştir.
kart resmini yükleyin
burada bulunan arkadaşlar mutlaka yardımcı olur.
kolay gelsin

su girişindeki ventil arıza yapmıştır. kuvvetli bir mıknatıs ile manyetize et düzelir, düzelmezse ventili değiştir. bütün bunları makinenin üst kapağını sökmüş ve eliniz anahtar tornavida tutuyor olarak söylüyorum

su girişindeki ventil arıza yapmıştır. kuvvetli bir mıknatıs ile manyetize et düzelir, düzelmezse ventili değiştir. bütün bunları makinenin üst kapağını sökmüş ve eliniz anahtar tornavida tutuyor olarak söylüyorum
Makine fişe takılıyken hiç bir tuş işlemiyor . Ventilden olsa tuşlar işlev görürdü diye düşünüyorum. Elim yatkın . On panel vs. Hepsini sokup temizledim . Detarjan kalıntısı vs yok .

peki arkadaşım karta elektrik geliyor mu? ölçü aletiyle baktın mı?

o zaman elektronikçiden yardım alacaksın, yada servise mahkum olacaksın, elektronikten anlamıyorsan yapabilecek çok fazla şey yok

Sabah tamirciye uğrayıp on karti çektim .

Ekli dosyalar

• 20191223_103429.jpg
    20191223_103429.jpg
    236.6 KB · Görüntüleme: 19
  • 20191223_103352.jpg
    20191223_103352.jpg
    360.9 KB · Görüntüleme: 17
  • 20191223_103434.jpg
    20191223_103434.jpg
    266.3 KB · Görüntüleme: 16

Forum istatistikleri

Konular