ariston avl 85x çamaşır makinesi arıza

neonmax

Üye
selam ustalar öncelikle böyle bir siteden yeni haberim oldu ve incelediğimde çok yararlı bir site olduğunu anladım.bunu işle uğraşanları kutlarım.

sorunum şu ariston avl 85 x ça.ma.makinem normal çalışıyor yaklaşık 30 dakika sonra duruyor ve zaman ayarı ışığı yanık vaziyette kilit ışığı ise sürekli yanıp söner halde makine duruyor ben bundan bir şey anlamadım doğal olarak.fişi çekip tekrar çalıştırdığımda gene aynı arıza yapıyor çalışma 30 dakka sonra ayın şekilde duruyor.arıza nedir ve neyapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.
birde makine iyi yıkamıyor diyor (hanım) nedendir.:)
şimdiden çok teşekkür ederim cevablarınızı bekliyorum.

selam ustalar öncelikle böyle bir siteden yeni haberim oldu ve incelediğimde çok yararlı bir site olduğunu anladım.bunu işle uğraşanları kutlarım.

sorunum şu ariston avl 85 x ça.ma.makinem normal çalışıyor yaklaşık 30 dakika sonra duruyor ve zaman ayarı ışığı yanık vaziyette kilit ışığı ise sürekli yanıp söner halde makine duruyor ben bundan bir şey anlamadım doğal olarak.fişi çekip tekrar çalıştırdığımda gene aynı arıza yapıyor çalışma 30 dakka sonra ayın şekilde duruyor.arıza nedir ve neyapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.
birde makine iyi yıkamıyor diyor (hanım) nedendir.:)
şimdiden çok teşekkür ederim cevablarınızı bekliyorum.

az önce sadece kurutma işleminde denedim kurutma işlemine başladı tambur bir kez döndükten sonra durdu ve arıza işaretlerini verdi fakat sanki motor çalışıyor motor sesi geliyor çünki makineden ama tambur dönmüyor.nedendir.

motor kömürleriniz bitmiş kömür degişimi ile ilgili konuları okuyunuz !

makinan suyu ısıtamazsa arıza kodu verir muhtemelen rezistans patlamıştır

rezistansın kireçten patlamaması için 6 ayda birkez boş olarak 90 derecede uzun programda yıkama yaptırın makina su alırken deterjan gözüne yarım litre sirke dökün ve yıkama bitince kısa programda tekrar boş yıkam yapın yıkama yapın

makinenein iyi yıkamaması normal nedenmi çünkü 30 dk kada duruyor demiştiniz eger makina bozulmadan öncede aynı şikayetiniz varsa ozaman makinanın tahliye hortumunu yani pis su gider hortumunu makinanın yüksekliğiyle aynı seviyeye getiriniz. fakat hortumun en ucunu yüksekte tutmanız gerekiyor.

motor kömürleriniz bitmiş kömür degişimi ile ilgili konuları okuyunuz !

makine normal çalışıyor çamaşırı koyup ayarlıyorum makine çalışıyor yaklaşık 30 dakikasonra kendiliğinden duruyor herhangi bir ses yok sadece zaman ayarı tuşu ışığı yanıyor birde kapı kilit ışığı sürekli yanıp sönüyor.

Motor kömürleri kollektör bakırına yeterli baskıyı yapamadıkları zaman ark (spak) yaparlar .Motor hız kontrolünü yapan tako jenaratörü yeterli (gerekli devri okuyup geri besleme sinyalini işlemciye yollayamadıgı 5 başarısız işaret denemesinden sonra hata kotu üretip sistemi bloke eder .

Sistem tamamen oto kontrol sistemdir . Motor kömürlerini degiştiriniz ,

Motor kömürlerini orjinal sertlikte kullanınız daha sert ,daha yumuşak kömür motorunuzun tamamen yanmasına dolayısıyla masraflı hataya neden olacaktır .kömürleri degiştirdikten sonra kollektör bakırı ark taşı ( honz )taşı ile honzlayın kömürü tam alıştırın.

Zaman ayar tuşu motorun bloke oldugunu , kapı kilit ışıgı işlemin bitirildigini ifade eder

Motor kömürleri kollektör bakırına yeterli baskıyı yapamadıkları zaman ark (spak) yaparlar .Motor hız kontrolünü yapan tako jenaratörü yeterli (gerekli devri okuyup geri besleme sinyalini işlemciye yollayamadıgı 5 başarısız işaret denemesinden sonra hata kotu üretip sistemi bloke eder .

Sistem tamamen oto kontrol sistemdir . Motor kömürlerini degiştiriniz ,

Motor kömürlerini orjinal sertlikte kullanınız daha sert ,daha yumuşak kömür motorunuzun tamamen yanmasına dolayısıyla masraflı hataya neden olacaktır .kömürleri degiştirdikten sonra kollektör bakırı ark taşı ( honz )taşı ile honzlayın kömürü tam alıştırın.

Zaman ayar tuşu motorun bloke oldugunu , kapı kilit ışıgı işlemin bitirildigini ifade eder

üstada çevapların için teşekkür ederim.
az önce kafama takıldı kullanma klavuzunu çıkarıp baktım arızalar bölümündekapıkilid ışığı hızlı yanıp sönüyorsa en az bir diğer gösterge ışığı ile birlikte dyor ( oda zamanışığı bunda) teknik servisi arayın bir arıza söz konusu diyor.
bende en kısa yıkama süreci ile bir deneyeyim dedim baktım 9 numaralı program 30 derecede yaklaşık yıkama 30 dakika yazıyordu bu programı ayarladım makine suyu aldı çalıştı deterjan aldı çalıştı suyu ısıttı yani normal olarak çalıştı ve tüm işlemi kusursuz bitirdi bende başında bitene kadar bekledim.ve hiç bir arıza göstermedi garip bir durum anlayamadım bu işten.
yaksa makine uzun programdamı arıza yapıyor yapıyorsa neden yapar.çünkü şimdi sorunsuz çalıştı ve bitirdi.

sizin cıhazınız microkontrol lü cıhazlardan,yani sensörlerle bilgi alışverişi yapan bilgi onayı gelmeyince belli aralıklarla haberleşme sinyalleri gönderen sınırlanan süre içinde görev bildirimi geri dönmedigi zaman uyarı sinyali ile cıhazı korumaya alan bir mantık konbinasyonu.

sizin cıhazınız microkontrol lü cıhazlardan,yani sensörlerle bilgi alışverişi yapan bilgi onayı gelmeyince belli aralıklarla haberleşme sinyalleri gönderen sınırlanan süre içinde görev bildirimi geri dönmedigi zaman uyarı sinyali ile cıhazı korumaya alan bir mantık konbinasyonu.

peki sorun ne ve ben neyapmalıyım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri